• |
ide | kryesore

De Laurentiis i kujton Juventusit ‘titullin e humbur në hotel’: “Ka nga ata që të vjedhin kampionatin”

-Instant, Sport

Pak ditë nga ndeshja kundër Juventus në Maradona, Aurelio De Laurentiis kthehet në të shkruarën e nis sulmin. “Të ardhmen e kemi bërë në këto 12 vjet në Evropë – tha presidenti i Napolit -. Asnjë ekip italian nuk e ka pasur këtë vazhdimësi”. “Nuk e fituam titullin, por kjo nuk është e vetmja gjë që ka rëndësi – shtoi ai duke iu referuar sezonit 2017-2018 -. Ndonjëherë një titull fitohet për kombinime të ndryshme dhe herë të tjera ka nga ata që ta vjedhin titullin”.


Deklarata të rënda që kthehen të hedhin vëmendjen në ndeshjet e të shtunës 28 dhe të dielën 29 prill 2018, respektivisht datat e Inter-Juve 2-3, një ndeshje plot polemika dhe Fiorentina-Napoli 3-0, ndeshja-sipar për titullin e të kaltërve. Një kujtim i hidhur, i cili nga njëra anë kthehet për të drejtuar gishtin tek “sistemi” dhe për të kujtuar famëkeqin “titull të humbur në hotel” dhe nga ana tjetër ndez ndeshjen e të shtunës kundër bardhezinjve.


“Sinergjia duhet të ekzistojë në të gjithë Kampanjën -shtoi AdL pak para ndeshjes miqësore me Benevento të humbur 5-1 -. Nuk duhet të ketë asnjë kundërvendosje me Avellinon, Juve Stabian, Beneventon sepse ne përfaqësojmë të ashtuquajturin” Terra felix”, duhet të jemi një familje”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu