• |
ide | kryesore

Jean Todt , fjalë shprese për Schumacher: “Do të përmirësohet, e sigurtë”

-Instant, Sport

“Michael do të përmirësohet ngadalë por e sigurtë”. Fjalët optimiste janë thënë nga Jean Todt, ish-drejtori i Ferrarit dhe një nga njerëzit që kanë qenë gjithmonë më afër kampionit gjerman Schumacher. Një dritë shprese për shumë tifozë të Schumit që kanë ndjekur zhvillimet e gjendjes së tij në spitalm që nga incidenti i 29 dhjetorit 2013. Anëtarët e familjes së gjermanit kanë zbuluar gjithmonë pak informacion në lidhje me gjendjen e Michael, kështu që tani kjo deklaratë nga Todt duket se paralajmëron një fund të lumtur të kësaj historie të trishtuar.


FAMILJA — “Sigurisht, ka pasur pasoja, por me Michael është gjithmonë familja e tij,” tha francezi për Bild. Tashmë kohët e fundit ai kishte nënvizuar rolin themelor që gruaja e Michael, Corinna, ka luajtur prej vitesh pranë shtratit të tij në vilën e Gjenevës, ku kujdeset për kampionin. “Kam kaluar shumë kohë me Corinna që nga aksidenti: ajo është një grua e mrekullueshme dhe drejton familjen. Ajo nuk kishte zgjidhje, sepse ndodhi papritur dhe ajo nuk e priste këtë dhe po bën shumë mirë. Ka besim reciprok ”, përfundoi Jean Todt.


DOKUMENTARI — Pas viteve të fshehtësisë për Michael Schumacher, pas aksidentit në Méribel, është rikthyer të flitet për 7-herë kampionin e botës të Formula 1 edhe për publikimin e afërt të një dokumentari për të, realizuar nga Netflix. Data e premierës është 15 shtator; dokufilmi ka pritshmëri të lartë pasi premton t’u japë tifozëve të ish-pilotit të Ferrarit, dhe të gjithë sportistëve, video të papublikuara të kampionit, intervista me njerëz pranë tij, një homazh i nevojshëm për një pilot legjendar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.