• |

Video/ Conference League, Roma dërrmon Cska Sofia 5-1: për Kumbullën vetëm 14 minuta

Roma nuk gabon asgjë as në Europë, duke marrë suksesin e gjashtë në gjashtë ndeshje zyrtare në këtë fillim sezoni. Të besuarit e Mourinhos e nisin me marsh të lartë edhe në grupet e Conference League: Cska Sofia shkatërrohet 5-1. Pas avantazhit të formacionit bullgar me Carey (8’), verdhekuqtë përmbysën situatën që përpara pushimit: Pellegrini (25’) e El Shaaraëy (38’) firmosën përmbysjen 2-1. Kapiteni verdhekuq shënoi dygolëshin personal në të 62’; poker i Mancinit, i preferuar edhe një herë në vend të Kumbullës (i aktivizuar në të 76), ndërsa në të 82’ erdhi goli i pestë përfundimtar i Abraham (84’).