• |
ide | kryesore

Elton John shtyn turin në Evropë, shkak një ndërhyrje kirurgjikale

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi,këngëtari Elton John është detyruar të shtyjë turneun , “Farewell Yellow Brick Road”.


Përmes rrjetit social , Instagram, Elton tregoi se i ka shtyrë datat e koncerteve pasi duhet ti nënshtrohet një operacioni në ije. “Me një trishtim të madh dhe një zemër të rënduar jam i detyruar të riplanifikoj datat e vitit 2021 të turneut tim në Evropë dhe MB në 2023. Në fund të pushimit tim veror, rashë në një sipërfaqe të fortë dhe kam qenë në dhimbje dhe shqetësime të konsiderueshme në ijet e mia që nga ajo kohë. Megjithë trajtimin intensiv, dhimbja ka vazhduar të përkeqësohet dhe po çon në rritjen e vështirësive në lëvizje. Unë jam këshilluar që të bëj një operacion sa më shpejt të jetë e mundur për t’u siguruar që nuk do të kem më komplikime afatgjata. Unë do të ndërmarrë një program fizioterapie intensive që do të sigurojë një shërim të plotë dhe një kthim në lëvizshmëri të plotë pa dhimbje”, deklaroi këngëtari. Para pak kohësh John zbuloi se së shpejti do të nxjerrë një album të ri i cili është regjistruar gjatë pandemisë. Albumi “The Lockdown Sessions” do të dalë më 22 tetor dhe përfshin bashkëpunime me artistët si Dua Lipa, Stevie Wonder, Lil Nas X, Stevie Nicks, Gorillaz, Eddie Vedder, reperi Young Thug dhe Nicki Minaj.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu