• |
ide | kryesore

Basha – deputetëve për heqjen e Berishës: Kam informacione që ju s’do i dini kurrë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Informacionet i di unë siç i di shumë mirë edhe doktori dhe që ju s’keni për t’i marrë vesh kurrë” – ishte një nga bombat e tjera që ka plasur Lulzim Basha në Kryesinë e grupit të parlamentar të PD-së në përgjigje të akuzave nga Flamur Noka.


Akuzës së Flamur Nokës se heqja e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së ishte thikë pas shpine, Lulzim Basha iu përgjigj duke thënë se nuk do të ketë asnjë forum anti-amerikan në PD.


“Nuk ka per te pasur asnje mbledhje te Kuvendit Kombetar, e asnje mbledhje te ndonje forumi tjeter anti amerikan
Basha: Vendimi për sali berishen nuk ka me kthim pas. Pastaj ka nje keqlexim qe behet ose interpretohët ne media. Doktori nuk eshte perhashtuar perfundimisht, nuk eshte lincuar. Ndaj tij jane thene fjalet me te mire. Por sic ka deklaruar edhe vete ai do te ndjek procesin gjyqsor. Dhe derisa e verteta te dal ne shesh do te qendroj jashte grupit. Ai nuk eshte perjashtuar as nga strukturat qe te ishte nevoja per mbledhjen organeve te PD” – u shpreh Basha. ©Lapsi.al

24 Comments

 1. Une kam informacione qe ti Lulush, je zagar i soros qe te coi ne Holland, ku pretendon se je arsimuar, je i korruptuar deri ne qelize, je vrasesi dhe ekzekutori i 11 Janarit, je hajdut i Rruges se Kombit, je legen dhe sebashku me kunatin vidhni taksat tona, je agjent i serbeve dhe ke spiunuar luftetaret e UCK, je pakarakter se je pederast, je nje antishqitar i infiltruar nga serbet, brenda mergates kosovare, te ardhur ne Shqiperi, je shkateruesi i zerit opozitar dhe mbeshtetja kryesore e bandes Rivdekja, per te gjitha keto nese kerkon prova, informacionet i di une, ti s’ke per ti mesuar asnjehere, kurre (sic the vet, sot, ne mbledhjen e grupit parlamentar, o Lulush).

 2. po ca jan keto muhabete. mbai per vete pra. shqiptaret kan te drejten e tyre qe ti din dhe ti ke obligim moral para votuesve qe ti ndash ato informacione. jeni ber me keq se mafjozet

 3. Nuk do i dini kurrë???Për Amerikën nuk egziston nuk do i dini kurrë. Të besosh që janë kaq sekrete do të thotë që o je një idiot o je dashakeqës. Nuk pyet Amerika kush je dhe nëse ke bërë “konspiracion”kundër saj të mer mu ke shpia e të çon në vëndin e saj o të zhduk si di ajo.

 4. Me veprimin qe ke bere Lulzim Basha as veten nuk e beson me e jo te besoje njeri faqe kesaj toke qe quhet Shqiperi !
  Genjen dhe vetem genjen !
  Nje tradhetar e beseprere i padenje per t marre ne konsiderate,perfundimisht !
  Turperove krahinen,te foluren,zakonet e gjithe çka permban ose mbart Shqiptari i ndershem !
  Nuk ke prere ne bese Berishen,jo !Ke masakruar Partine Demokratike dhe Opoziten,po ti kete mision kishe dhe ja arrite deri diku !!!!
  Ato fjalet legen,funderrine,tradhtar qe ti thane te PD-ja diten e hapjes se punimeve te Parlamentit,kujdes se mbase edhe te godasin,nuk mban me,jo ne Baze mos shko !!!!

 5. ore qe doktori ka vjedhur ate e dime te gjith, madje ka vjedhur sa i ka qire motren, me shume dhe se nano e rama bashke, kshuqe mos na hapni barkun duke e mbrojt

  1. Meqe e ditke Ti se Doktorri ka vjedhur,dil pra e fol,shkruaj,denonco jo ketu urith por si burrat,me emer e mbiemer mbase fiton edhe ti ndonke cope tender nga tata te kunatit te lules !!!
   Aq sa ka vjedhur edvin rama nuk eshte vjedhur nga koha e themelimit te shtetit shqiptar !Per Sali Berishen rri i qete,nuk ka rob mbi toke ta akuzoje as edhe per 1 euro !

 6. Lulzimja me kujto filmin “ne fillim te veres”, kur ne fund ai i thote Ndrek Luces qe dhe po ti tregoj shoket ti ske per ti njohur kurre. Ik o dylber se na hape barkun

 7. Pse i mbajne kaq sekret faktet kunder Berishes ne nje kohe qe publikimi i tyre veç te mira do te sillte se militantet do mbyllnin gojen dhe shba-se nuk do ti binte popullariteti tek shqiptaret?

 8. Luli kalama komplet. Po
  si paske informacione per nje njeri e figure publike qe ka drejtuar vendin e nuk i ben publike, nderkohe qe merr masa dhe e perjashton nga partia. Eshte ne interes te publikut ne radhe te pare pastaj te partise te dije se nga kush jemi qeverisur. Dhe cia vjen nje moment dhe i ben publike sekretet.

 9. Te paketen Enveri thosh e di partia ky thot vetem une hajde Basha do te behesh dhe K M atehere do thuash mos me çani koken se i di une te gjitha.

 10. Po kur Berisha thot nxirri faktet ose me sakt na i thuaj te gjitha ato qe di , atehere nuk kuptoj ti ça problemi ke o Basha ? Ku te vret shala e biçikletes ty?

 11. Ku kuptojne sekrete keta. Ohu keto jane gjera high level o buallenj. Mgjt po ju jap nje te dhene: Alienet jane te perfshire. Jo drejperdrejt por me grupseksionin e kamzes. Kaq dhe stop se fola sh madje.

 12. Po cfare me dit ne o ditezi,ti nuk di gje per vehte,ti je ku bie qameti.
  Demokratet vetem me tpa ty kuptohet cfare di ti nje 💩 di ,ne ka pas PD noj bq ti paske qene kokrra e bq.
  Eh sali berisha cfare i bone PD qe bone kryetar kete gjumashin qe bon si i fort medemek,cfar di une sdi njeri,po te kishe dit ti mor palle kishe fitu zgjedhjet ,po dhe ate pune ta bejn se duket qe nuk bon gje vete.sukse per loqe o koqe

 13. CIA di dhe bemat e tua o Lulush Ti ke qene bashkepuntor i Berishe Malokut Te thane mos e dridh bishtin se kemi te gjitha informacionet dhe per ty prandaj prejashtoje Berishen dhe ti skishe nga luaje

 14. Po sali haleja kur e solli kete bq nga hollanda dhe e vuri ne pd, a i pyeti demokratet? Gjindje me shkerdhate nuk kam pare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu