• |
ide | kryesore

Dalin shifrat/ 11 viktima dhe 539 raste të reja në vend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 3345 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 539 qytetarë, në këto bashki: 211 raste në Tiranë, 45 në Fier, 34 në Durrës, 26 në Elbasan, 25 në Berat, 22 në Lushnje, 16 në Shkodër, 14 në Krujë, 13 në Vlorë, 12 në Korçë, 9 në Lezhë, nga 8 raste në Kamëz, Vorë, Mat, nga 7 raste në Kurbin, Kavajë, nga 6 raste në Delvinë, Gjirokastër, nga 5 raste në Mirditë, Dibër, Bulqizë, nga 4 raste në Vau i Dejës, Kukës, Poliçan, nga 3 raste në Gramsh, Sarandë, Malësi e Madhe, Pukë, nga 2 raste në Tropojë, Shijak, Divjakë, Përmet, Tepelenë, Pogradec, Kolonjë, Kuçovë, Skrapar, nga 1 rast në Cerrik, Dimal, Maliq, Selenicë, Klos.


Janë 11,634 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.


Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 222 pacientë, nga të cilët 30 janë në gjendje më të rënduar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID19 11 qytetarë: 4 qytetarë nga Tirana të moshave 65-74 vjeç, 2 qytetarë nga Elbasani të moshave 57-83 vjeç, 1 qytetar nga Saranda 71 vjeç, 1 qytetar nga Kurini 73 vjeç, 1 qytetar nga Kavaja 74 vjeç, 1 qytetar nga Vlora 82 vjeç, 1 qytetar nga Bulqiza 84 vjeç.

Janë shëruar 839 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 153,619 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (26 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 539
Të shëruar në 24 orë 839
Të shtruar në spitale 222
Humbje jete në 24 orë 11
Testime ditore 3345

Testime totale 1,184,815
Raste pozitive 167,893
Raste të shëruara 153,619
Raste Aktive 11,634
Humbje jete 2,640

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5041
Fier 1139
Durrës 1088
Shkodër 1083
Vlorë 681
Elbasan 603
Lezhë 487
Berat 462
Korçë 329
Kukës 284
Gjirokastër 220
Dibër 217

3 Comments

    1. Ik o bythqir muti bëji vetë me soj e sorollop gjithë vaksinat e mos u ngopshi derisa tju vijë ngordhja plehra sllavo-komuniste

      1. do me thene qe edhe Tritan Shehu qeka Sllavo -Komunist. Sipas teje ata qe thone ruhuni qekan sllavo komuniste. ata qe mohojne evidencat dhe kontribojne ne vdekjen e dhjetra personave qenkan demokrate..Oooooo Idiote..qe doni te lidhni Covidin me opoziten..te lutem mos vdis se na duhen ca skllever budallenj si ti!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu