• |
ide | kryesore

FOTO/ Gafa gjatë votimit e kandidatit për kancelar të Gjermanisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kandidati për kancelar të Gjermanisë nga Kristian-Demokratët (CDU) i partisë së Angela Merkel, Armin Laschet u vu në qendër të polemikave këtë të diel.


Shkak u bë mënyra se si ai hodhi fletën e votimit për zgjedhjen e Bundestag.


Kandidati konservator e palosi fletën në mënyrën e gabuar duke treguar mënyrën se si kishte votuar.
Komisioneri që vëzhgonte procesin duhet të kishte ndalur procesin dhe sipas ligjit duhet tí jepte Laschet një fletë tjetër.

Gjithsesi vota e tij do të konsiderohet si e vlefshme. ©LAPSI.al

Germania, la gaffe del candidato cancelliere: piega male la scheda e si vede il suo voto

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu