• |
ide | kryesore

Pas 15 vitesh, Luana Vjollca largohet nga Top Channel (FOTO)

-Instant, Kryesore, Paparazzi

Moderatorja Luana Vjollca konfirmoi së fundmi largimin nga Top Channel.


Përmes rrjetit të saj social, Instagram, Luana u ka drejtuar një letër personale fansave të saj duke i falenderuar dhe shprehur mirënjohjen për mbështetjen e tyre dhe mundësitë që ky televizion i ofroi.“Duke e marrë këtë konfirmim kaq të madh që ju kam në krahë në çdo hap, më ka lehtësuar peshën e vendimeve, ndoshta edhe pa dëshirën e plotë, por për shkak të rrethanave dhe arsyeve madhore, për të cilat nuk do të doja të flisja, ashtu siç kam zgjedhur përherë.


Nga ky sezon nuk gjendem nën logon e Top Channel (i cili do të mbetet përherë shtëpia ime, ku u rrita dhe u zhvillova për 15 vite).

Prandaj, si rrjedhojë, këtë sezon të shtunën mbrëma nuk do ta ndajmë bashkë duke luajtur, qeshur e argëtuar me ‘Shiko kush luan’.Për momentin “prioriteti im është një projekt personal, i cili më shumë se gjithçka tjetër është zëri im i brendshëm, i cili dua fort të shërbejë edhe si zëri i secilit prej jush, për të tejkaluar çdo sfidë të jetës. #Thuaje.”, rrëfeu Vjollca.

Megjithatë në fund, ajo la të nënkuptuar se do të rikthehet në ekran së shpejti.

 


26 Comments

 1. E kujt i plasi kari per kete baxhelle ekrani. Ngelet duke i bere reklame hicave qe vetem dalin me shale jashte neper ekrane dhe shkerdhehen me te drogaxhi e te forte

  1. E vertete …te kishte qen motra e ksajt ene hante debat
   Tashi duke qen se as Andi as Mandi sdallohen per q*********** i bi qe te ken mor nonji lek me e qit ne faqe te pare
   Se lekun edhe dit me e honger cunat

 2. Oh c’na thate. Na keputet. Sikur ka qene ndonjehere faktor kjo. Sikur shkulnin floket njerezit per ta pare kete analfabete qe u be autore pa ditur as shqip po vetem duke tundur c1cat. 15 vjet ka ngrene buke megjithate, turp i botes. Ky eshte perendimi i epokes se kokebosheve qe vershuan neper ekrane me pretendimin se mund te bejne televizion dhe te krijojne kontent pa pasur nje barre me libra te lexuar paraprakisht. Kjo eshte shkolla e inicuar nga vete Top Channel, permes Portokallise se vet, qe u kthye ne nje mesimore te cdo aktori, apo pretendenti per aktor, per t’u bere edhe autor i vetvetes, krijues letrar komedie, etj. Keshtu ndodhi edhe me katapultimin e velinave apo kengetareve drejt autoresive te emisioneve. Imagjinoni, nje emision mjekesor ne top channel, Hipokrati, ka per autore nje perkthyese medioker Erjona Rusi. Nja kater pese emisione i autoreson adoleshentja Olsa Muhameti me fushe ekspertize ne tik tok dhe instagram. I bombardon Topi me marketing keto emisione te deshtuara, po s’ngjisin qe s’ngjisin, sado miliona hidhen per ti mbushur mendjen botes, dhe sidomos vetes, sikur jane emisione qe po trondisin dynjane. Sepse nuk eshte shpata, por krahu ai qe e fiton luften. Nje leksion i vjeter, qe vetem tani po e kuptojne, po c’te kuptoje Ledion kalamani. Jo se Klani eshte me mire, edhe aty nje konglomerat idiotesh dhe amatoresh i kane marre frenat, nga lajmet qe i drejton katunari nga peshkopia Tosi Hakorja, qe ka lene mjeker per tu duk serioz, por qe eshte me shkolle per mesues frengjisht, e deri tek programet qe kane mbet ne dore te rrepistit te deshtuar Turi Hysko apo infermierit Edi Oga.

 3. Moooooooooos! Na dhiu kjo! Thike pas shpine. Si nuk na lajmeroi me pare?! Nuk shikohet Top-i tani. Te pakten te kishte qendruar Dudushi. 1/2 e te keqes.

 4. Shpellkaret shajne cdo njeri normal ne kete vend,por po keta shpellkare shurranjose ja lepijne bythen salihut per 30 vjet qe ky të kete fuqi të beje foltore,revolucionin demokratikomunist të salih karaxhic berisha qe Trusti i Geshtenjave e hodhi ne rruge mbasi e shfrytezoje

 5. Mos moreeeee ca na gjeti ,si bre keshtu na iku Luana nga topi dhe na plasi rrocka,po dhe njekohesisht edhe per ju qe e jepni si lajm qe ne vend te shkruani per dicka pozitive promovoni vec kurvat.

 6. Uaaaaaaaa po paskemi superlajm!?
  Shpejt te shohim BBC dhe CNN se largimi i saj nga topi me siguri do jete ne breaking news,,,,

 7. Lajm idjot, po per ca e keni vene mo aman, me na ngrit nervat? Si me qene kjo Angela Merkel qe la pushtetin……

 8. Mosssss. Prandaj ishte pickellu edhe Merkel, bideni, qi-metja dhe qirshia mbi turtle von del jashte e B-yth-E, dmth bark e te vjella. Shyqyr me ne fund qi doli ky lajmi se me erdhi me dhi

 9. Nëse ka ende njerëz që ndjekin e, ndoshta besojnë verbërisht te lëvizja e tanishme e Berishës, kjo ndodh sepse përballë tyre kanë një kastë njerëzish thellësisht të pabesuar; më shumë përulës, se sa të mendimit; lëpirës dhe zhvatës më shumë se sa paraqitje njerëzore e njeriut të politikës; dallkaukë dhe të pavlerë në kreun e opozitës, që, megjithatë, janë të aftë të ngritin struktura thellësisht të rrezikshme,O shpellkare shurranjose e debatikas o qifshin fisin skaparllijte e likes se ju e meritoni qe motrat vajzat grate mamate qe ja keni lene shqupit ti shkerdhejne per te shtuar rracen e qelbur shpellkare të vicidolit,salihu ju qire mamate qe ne kohen e enverit dhe prandaj e mbroni me budallallikun qe keni,baba të ja u ka tredhur salihu,vazhdoni hani mut vicidoli

  1. Sa qenie fatkeqe duhet të jesh! Ndryshe nuk ka si shpjegohet gjykimi yt pervers, këmbngulja për të treguar sa vetdhunuar je ne kushedi sa breza.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.