• |
ide | kryesore

Pas mosmarrëveshjeve ligjore, Scarlett Johansson zbulon raportin me ‘Disney’

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se  ‘Walt Disney’ dhe  aktorja Scarlett Johansson kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre ligjore.


Dy muaj më parë , ajo paditi Disney  duke e akuzuar atë për shkelje të kontratës së saj kur ofroi filmin ‘Black Widow’ në shërbimin e saj të transmetimit Disney+ ndërsa ishte ende duke u shfaqur në kinema.Aktorja u shpreh se vendimi do të thoshte se ajo ishte e privuar nga fitimet e mundshme dhe për këtë arsye ajo humbi 50 milionë dollarë.Mirëpo, kryetari i përmbajtjes për kompaninë,Alan Bergman ka treguar përmes një deklarate se së bashku me Scarlett kanë arritur në një marrëveshje.“Unë jam shumë i kënaqur që kemi arritur të arrijmë një marrëveshje reciproke me Scarlett Johansson në lidhje me Black Widow.Ne i vlerësojmë kontributet e saj në Marvel Cinematic Universe dhe mezi presim të punojmë së bashku në një numër projektesh të ardhshme, përfshirë Kullën e Terrorit të Disney,” deklaroi Bergman. Johassson gjithashtu tha se ishte e kënaqur që kishte zgjidhur mosmarrëveshjet e saj me kompaninë dhe mezi priste bashkëpunim të mëtejshëm.


 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *