• |
ide | kryesore

Numërohen votat e para në Kosovë/ Vetëvendosje prin vetëm në 2 komuna

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka filluar procesi i numërimit të votave për zgjedhjet lokale në Kosovë. Edhe pse janë shumë pak vota të numëruara shihen rezultate interesante.


Kështu “Vetëvendosje” e Albin Kurtit prin në komunën e Prishtinës me kandidatin e saj Arben Vitia. Gjithsesi edhe nëse ruhet ky trend për Prishtinën, e sigurt është që kryeqyteti do të shkojë në balotazh.

Vetëvendosje prin për momentin edhe në Prizren.

Në të gjitha komunat e tjera, (përvec atyre me shumicë serbe) kryesojnë kandidatët e PDK, LDK dhe AAK.


Exit poll i kanë dhënë një avantazh kandidatit të Vetëvendosjes edhe në Gjilan që njihet si një bastion i Lutfi Hazirit të LDK-së. Aktualisht Haziri kryeson me vota, por janë numëruar shumë pak fletë votimi.

Vetëvendosje duket se po humbet edhe Mitrovicën e jugut ku kishte një kandidat të njohur si Agim Bahtiri.

Më poshtë disa nga rezultatet e para në komunat kryesore të Kosovës.


1 Comment

  1. Tani , o ti Lapsi=Adi Bushati , merrja dhe futja ne byth atij mikut tat dhe te presidentit ne detyre Ilir Meta , atij Albinit qe kur ishte ne Opozite , i vuri flaken Parlamentit te Kosoves me ato “flakehedheset” te fshehura neper vaginat e deputeteve te VV

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *