• |
ide | kryesore

Zendaya shpallet ikonë mode për vitin 2021

-Instant, Paparazzi, Slider

Momentet e shumta elegante të Zendaya-s në tapetin e kuq, më në fund janë shpërblyer zyrtarisht.


Këshilli për Dizajnerët e Modës të Amerikës (CFDA) njoftoi të mërkurën se aktorja 25-vjeçare do të marrë çmimin e Ikonës së Modës 2021, duke e bërë atë personazhin më të ri që nderohet me këtë çmim.


“Udhëtimi i Zendaya drejt Fashion Icon ndodhi me shpejtësi supersonike”, shkroi CFDA në Instagram. “Herë pas here, ajo ka dëshmuar se nuk ka frikë të ndërmarrë rreziqe… Me homologun e saj krijues [stilisti prej kohësh Law Roach], #Zendaya u ka dhënë fansave dhe ndjekësve të modës në mbarë botën një numër të madh pamjesh magjepsëse në tapetin e kuq për t’u mbajtur mend.”

Aktorja do t’i bashkohet një liste të mbushur me yje që janë nderuar me çmimin e Ikonës së Modës nga ngjarja e rëndësishme – që konsiderohet si “Oscar i modës” – duke përfshirë Lady Gaga, Beyoncé, Naomi Campbell, Rihanna dhe së fundmi, Jennifer Lopez.

Zendaya është e njohur për stilin e saj të pakrahasueshëm që i bën të gjithë të kthejnë kokën në çdo ngjarje publike ku shfaqet. Mirëpo, nuk ka qenë gjithmonë kështu. Aktorja kujton se në fillimet e saj në Disney, ajo vishte veshje të lira.

“Kur isha 14 vjeçe, në premierën time të parë të filmit, veshjen time e kisha marrë nga Target,” tha ajo për InStyle. “Dhe mendova se po fluturoja. Ndihesha shumë ‘cool’.”

Çmimet CFDA 2021 do të mbahen më 10 nëntor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu