• |
ide | kryesore

Elton John heq dorë nga koncertet

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtari i njohur, Elton John ka folur së  fundmi për turneun e tij të ardhshëm,’Farewell Yellow Brick Road’.


Në një intervistë pë ‘NME’, John zbuloi se pasi të përfundojë turneun do të tërhiqet nga skena dhe të kalojë kohë me dy djemtë e tij  Zachary dhe Elijah. “Për momentin unë përfundoj supozohet  në vitin 2023, në verë, kohë në të cilën do të bëhem 76 vjeç dhe kaq. Mezi pres ta bëj dhe të kaloj shumë mirë, të mbaroj dhe të them, ‘Jo më, jam mjaftuar’. Unë do të bëj regjistrime dhe do të bëj emisionin tim në radio, por sa i përket shfaqjeve unë kam pasur mjaft sukses. Unë dua të jem me familjen time. Dua të jem me djemtë e mi. Do të jem akoma krijues, por nuk dua ta kaloj pjesën tjetër të jetës sime duke fluturuar këtu apo atje”, rrëfeu këngëtari.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu