• |
ide | kryesore

Pas betejës me kancerin, ndërron jetë aktori i njohur

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori Peter Scolari ka ndërruar jetë në moshën 66 vjecare.


Lajmi u bë i ditur nga menaxherja e tij, Ellen Lubin Sanitsky e cila tregoi për ‘BBC’ se ai vdiq pas njëbeteje dy vjeçare me kancerin. Peter ishte i njohur për rolet e tij në filmat dhe serialet:  “Newhart”, “Murphy Brown” dhe “The Good Fight”. Aktori  u nominua tre herë për një cmim ‘Emmy’ për rolin e tij në “Newhart”, por fitoi në vitin 2016 me interpretimin në “Girls”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu