• |
ide | kryesore

Aksident i rëndë në Greqi, humbin jetën 7 persona dhe 8 të tjerë mbeten të plagosur

-Instant, Lajme, Të fundit

Një aksident i rëndë me 7 viktima dhe gjashtë të plagosur ka ndodhur mëngjesin e kësaj të premte në Greqi.


Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në përroin Egnatia Odos nga Komotini në Ksant, ku një automjet me pasagjerë i drejtuar nga një moldav ka dalë nga rrugë.


Sipas informacioneve, makina që po lëvizte me shpejtësi të tepërt në Egnatia ka dalë nga rruga ka rënë në Lasmos.

Policia dhe ekipet e shpëtimit të mbërritur në vendngjarje nxorrën nga rrënojat 7 të vdekur dhe 6 të plagosur rëndë  që ndodhen  në spitalin e Komotinit dhe 2 të tjerë të lënduar më lehtë u dërguan në spitalin e Ksantisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.