• |
ide | kryesore

Reagon edhe Eduart Selami: Berisha është fatkeqësi, do që të marrë peng PD-në. Basha do t’i mbijetojë përplasjes

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryetari i PD-së, Eduart Selami u shpreh në një intervistë për “VOA”-n se Sali Berisha është fatkeqësia e PD-së.


“Mendimi im është që ky është një debat tejet i vonuar për PD-në. Fatkeqësia e PD-së ka qenë Berisha që edhe pas shpalljes “Non grata” vazhdon përpjekjet për të mbajtur peng PD-në.


Unë nuk mund ta mendoj, Berisha duhet të kishte kapërcyer këtë me kohë. Një skenar që ky të vijë si reformator i PD-së është e pamundur” tha ai.

“Ky kapitull është i mbyllur, Berisha është e kaluara. Duhet të shikojmë nga e ardhmja” vijoi më tej ai.

Selami tha se në fund parashikon që Lulzim Basha “do i mbijetojë lëvizjes së Sali Berishës. Nuk është çudi që sot ndahen dhe nesër bashkohen prapë ata”.

Ai u shpreh se demokratët kanë vetëm një zgjidhje. “PD duhet të vendosë, do të bëhet edhe njëherë shpresë për shqiptarët, apo të bëhet peng i Berishës. PD duhet të rithemelohet”.

“PD sot është bërë mburojë e korrupsionit, është e deklaruar nga DASH” theksoi ai.

Në fund, Selami mohoi një rikthim tjetër në PD. “Jo. Interesi im është që të shikoj Shqipërinë që të përparojë.

Unë mendoj që kontributi im i takon së kaluarës. Kam parë aty mjaft të rinj dhe të reja që do ta çojnë Shqipërinë aty ku duhet”./ VOA

19 Comments

 1. Ky lloj robi,eshte nje turp ne vete !
  Asnjehere nuk e kalio vijen e te qenurit njeri me dinjitet ! E futi basha ne gare si legen ne 2017,dhe nuk terhiqej edhe pse e dinte se do te turperohej,i dha leket basha dhe iku !
  Bashkjetesa me Ilva Taren,majtisten e famshme te Erion Velise !
  As edhe nje fjale te vetme nuk tha vemja per edi ramen edhe kur gazetari e pyeti per partite e tjera ?!As edhe nje fjale nuk e tha hijena edhe kur u pyet per sitauten ne Shqiperi,tha se po ecen perpara !
  Jane thirrur armet e vjetra,tashme te ndryshkura ne veprim,zero produkt hijene qe te ka rene dhe pamja e vdekesires !

 2. Doli dhe kjo primadona e shqepure.
  Pse nuk shkove me delinen dhe me kimete sorren te perforconi fleterrufene e sorres?
  Ta kopsisni te gjitha bashke.
  Po ik moj pise.
  Kush te pyet ty per keto pune!!!

 3. Do i kete bere lulja ose ramuti ndonje transferte per te lepire pake…
  Se vetem si parazit jeton ky pleher…
  S’ka pse te flasi per narkoshtetin
  Per ballkurvin
  Per kapjen e cdo qelize te shtetit.
  Ky eshte utorak i shpifur
  Parazit
  Pleher e 1/2

 4. “Basha do t’i mbijetoje perplasjes”…!
  Sikur Berisha dhe Basha na qenkeshin ne nje beteje singulare, sikur po ndeshen dy ekipe, dy skuadra!
  Kjo eshte fyese per anetaret e Partise Demokratike ne radhe te pare, per votuesit e saj, qe ne shumice derrmuese duket qe jane me Berishen, eshte fyese per intelektin e cilitdo.
  Une nuk e kuptoj sesi mllefi qe mund te kete zoti Selami ndaj Berishes, te arrije deri ne kete pike sa ta beje te kepuse nje gjepure te tille.
  Sepse, duke thene nje gje te tille, harron , ose ben sikur harron, se ata qe vendosin se kush fiton apo jo, jane demokratet e thjeshte, votuesit e Partise Demokratike.
  Edhe sikur Berisha, per nje arsye a tjeter, te terhiqet nga beteja e tij, madje t’i thote Bashes e gezuarsh Partine, nuk ka as nje shans, qe ky zoteri te votohet nga demokratet.
  Eshte nje e vertete kaq elementare, qe e degjon cdo dite nga demokratet e thjeshte, qe i thone Bashes dhe te tijve, se votat e tyre do t’i shohin vec ne enderr.
  Dhe, nuk eshte vetem zoti Selami, por edhe shume mbeshtetes te tjere te Bashes, te njohur per opinionin publik, si politikane apo opinioniste, qe i meshojne kesaj pakuptimesie.

 5. @ik me vrap.
  Të keqen e delines para ilves gruas së këtij
  Sorrrrxhije e famshme ,ky është si më qenë mik në shpi Të vet.

 6. Berisha ka faj plot qe kure futi ne pd e ca si puna e bashollit ik e shiko nga ka shkuar ajo baxhella me ke e ka radhen e gojores

 7. Fole ti o katunar Librazhdi dhe burri kurves. Ik puno me ndonje lavazh a roje parkingu sic ishe dhe mos dil te besh deklarata

 8. Ik or burri i 5-te i Ilva kurves se OSFA-s. Jane leshu bashkepunetoret e OSFA-s ne sulm kunder Sales. Do i rruni lesht o bythqima katuni.

 9. Po pse duhet me e besu këtë mut!?

  Ç’kontribut ka dhënë për PD apo Shqipërinë?

  Si ka mundësi që një anëtar i niveleve të larta drejtuese të PD të ketë këtë urrejtje për Berishën? është unikal

 10. Fatkeqesia e madhe e Shqiptareve sot eshte Basha, Basha eshte prototipi i bythleprisit qe te shet diten me diell. Ate qe ben Basha e kane bere shume Shqiptare ne histori por kurre Saliu.

  Une deshiroj vetem qe Saliu te heqe Bashen, te heq dhe non graden e tije ne qeverine tjeter te Amrikes , e pastaj PD ta hapi per te gjithe e ta drejtoje dikush i vlefshem, antisorrosian mbi te gjitha, Nderkohe Sala te mos kete me asnje funksion ne PD e te qendroje i lire per llapaqenet e kudoshem qe t’ju ktheje pergjigje. Nese ben kaq Saliu per mua eshte ne rregull.

  Basha is the shiti, u know?

  1. Mire mire Basha do ja rrujë Saliut, por ti shif baxhellen tate qe ta q!jne macoket e rilindjes per te miren e partise. Maloku te qi robt or buf kënete.

 11. PO HAJDE MOR PLEH HADE DHE RREGULLOE PD PSE FLET SI E JOMA E ZEQOS NE MAJ TE THENES APO TE PAGOJ RAMA NDONJE LEKE QE TRE FLASISH BERISHA KO POPULLIN DEMOKRAT ME VETE TI DHE BASHA KENI VETEM RROGETARET…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu