• |
ide | kryesore

Basha mesazh anëtarëve: Këshilli Kombëtar mblidhet në ora 15:00 për të marrë vendime të rëndësishme për të ardhmen

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha iu ka dërguar një mesazh anëtarëve të Këshillit Kombëtar duke iu kujtuar se Këshilli Kombëtar mblidhet sot në orën 15:00 për të marrë vendime të rëndësishme.


Basha shkruan se PD nuk do të mbahet peng dhe nuk do të tërhiqet zvarrë nga askush, as nga ai që sot po rrezikon të ardhmen e demokratëve për interesin e tij personal, në lufte të hapur me SHBA.“Të nderuar anëtarë të Këshillit Kombëtar,
Sot Këshilli Kombëtar mblidhet në ora 15:00 për të marrë vendime të rëndësishme për të ardhmen e Partisë Demokratike. PD nuk do të mbahet peng dhe nuk do të tërhiqet zvarrë nga askush! As nga ai që sot po rrezikon të ardhmen e demokratëve për interesin e tij personal, në luftë të hapur me SHBA. Askush, përfshirë Sali Berishën, nuk do të ketë shansin të kërcënojë demokratët në shtëpinë e tyre. PD që u themelua si shtëpia e lirisë, nuk do të shndërrohet në bunker për askënd, as sot as kurrë. Ne do vazhdojmë të çliruar dhe të vendosur betejën tonë kundër regjimit të Edi Ramës për ta sjellë në pushtet Partinë Demokratike, që është shpresa e vetme e shqiptarëve për të ardhmen dhe për ndryshim! Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha”, shkruan Basha.10 Comments

 1. Je i shkarkuar !
  Liroje fjetoren e ik !Ashtu i kishe kthyer Zyrat e PD-se !
  Te shkarkuan ne Stadium 4446 nga 4935 delegate !Turp te vije qe vazhdon e perçan PD!
  Je i marre fund ti si Peng e Pengmarresi Edvin Rama !

 2. ke mbeshtetjen e Amerikes o Lyl….. Shkerdheje fare Saleh Birishen ….pastaj do te vije radha ty , te dy keni dosjet ne Amerike dhe s’ju bo zoti dermon Ju shkerdheu Edi Rama para mbrapa te dyve

  1. O Ramazan i vogel,Sala qiu Lulin e Ramazanit,tani e ka radhen Xoni i madh. Prandaj ju Xonat e vegjel jeni “in fire” duke mbrojt Lul Boshin e Xon Kristaq Ramen.

 3. O mbrojtesi me i madh i Amerikes.
  Do te hysh te Kushtetuta e Shba shume shpejt.
  Te Founding Fathers direkt!
  T’qifsha Linkolnin – do t’ia prishin bustin ne Capitol dhe do te te bejne ty bust, o spermatozoid i skaduar i Sorosit

 4. Ne fund do ta hash nga socialistet por dhe nga amerikanet kur nuk do u duhesh me, e kur te te vene nje lolo tjeter ne vendin tend atehere do e kujtosh sa shume te duan socialiste e rrogtar patronazhist sorrosian qe kane filluar te te duan shume per servilosje.

  Ka plas servilizmi modh keto dite, Sala na tregoje edhe nje here c’fare lepirse o nje pjese e politikes 🙂

  Lulushi i Partise se sumes, i mean punes je i shkarkuar, ta futi Amerika.

 5. Lul Boshi edhe kur thrret mledhje e thret ne aksham:) se cohet ne oren 1, sa te lyeje floket ehuuu, pastaj nga ora 4 po u bo???. Ik or sumqim se le kokrren e namit. Paske qene loqe burre.

 6. Ne çdo artikull lexoj shkrime nga patronazhistet e palloshit qe e mbrojne lulin me fanatizem . Dhe nuk habitem sepse e di qe ata po mbrojne perçarjen e opozites dhe rrjedhimisht fitoren e tyre . Patronazhistet e palloshit i jane futur punes si turku sumes per te mbrojtur Bashen , kurse ky kujton se po mbrojne se e duan .
  Ata e dine se po mbrojne nje te “vdekur” sepse duan pushtetin me çdo mjet . Nuk mbrohet nje i “vdekur” o partonazhista , o kurva e rraca kurvash . Sa te peshtire qe jeni O ju qifsha ropt , o ju qifsha te gjalle e te vdekur o kryerracakurvash.

 7. Ftoj zyrtarët e DASH të rishikojnë vendimin e tyre, sepse arroganca e gabimi nuk janë virtyte të njerëzve të lirë.
  Ju garantoj ju se do vazhdoj i palëkundur misionin për të përmbysur narkoshtetin”.Për shkak se DASH-i nuk ka gjasë të “ rishikojë vendimin” dhe Berisha do “vazhdojë i palëkundur” në linjën e tij , gojët e “ liga”, kanë hapur lajmin se Saliu, më 22 Mars, ditën e caktuar për Kuvendin e tij, i shpall luftë të armatosur SHBA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *