• |
ide | kryesore

Zbulohet data e publikimit të sezonit të dytë të “Bridgerton”

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi ,’Netflix’ ka treguar datën e publikimit të sezonit të dytë të serialit “Bridgerton” .


Përmes një video, ku shfaqen disa anëtarë të kastit është zbuluar se seriali do të lançohet më 25 mars 2022. Bazuar në romanet e Julia Quinn, “Bridgerton” është një serial romancë-triller historik, që zhvillohet në Londrën e epokës ‘Regency’ në vitin 1813, ku paraqitet familja aristokratike Bridgerton, tetë fëmijë dhe nëna e tyre e ve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *