• |
ide | kryesore

Nuk gjen qetësi Greqia, lëkundje tërmeti sërish gjatë ditës së sotme

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish gjatë ditës së sotme në Kretë. Teksa mëngjesin e të mërkurës vendi fqinj është goditur nga një tërmet 5.7 i shkallës rihter, sot është regjistruar një tërmet me magnitutë 4.2 ballë i shkallës rihter. Mediat greke bëjnë me dije se epiqendra e tërmetit ka qenë në Kretë, në një zonë 7 km në jugperëndim të Arkalochorit, me thellësi 5 km.

Tërmeti i radhës ka tronditur banorët e zonës dhe është ndjerë në Heraklion dhe në pjesën më të madhe të Kretës lindore. Kujtojmë se ditët e fundit Greqia ka qenë nën trysninë e lëkundjeve të herëpashershme të tërmetit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu