• |
ide | kryesore

Komisioni i Rithemelimit të PD: Do marrim pjesë në zgjedhjet e pjesshme lokale

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni i Rithemelimit të PD-së thotë se është gati të hyjë në zgjedhjet e pjesshme vendore që pritet të dekretohen nga Presidenti Meta.

“Duke ndjekur situatën politike për zgjedhjet e pjesshme, Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit të Partisë Demokratike deklaron se do të jetë pjesë e këtyre zgjedhjeve për tu dhënë Shqiptarëve mundësinë për t’u përfaqësuar në qeverisjen vendore me kapacitetet me të mira të vendit” – thuhet në një deklaratë të këtij komisioni që shton se kandidatët do t’i zgjedhë me anë të primareve.


“Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit vendosi sot hapjen e procesit të primareve brenda PD për përzgjedhjen e kandidaturave me të mira për secilën nga bashkitë në garë. Nga sot, ne të gjitha bashkitë ku do të hapet gara Partia Demokratike fillon punën për evidentimin e kandidatëve. Procesi i përzgjedhjes do të finalizohet me datë 30 Janar 2022 sipas parimit “te Primareve”. Në përputhje me statutin e PDSH neni 12 dhe 38 kandidatet mund të evidentohen:

Me vetëpropozim; Propozim nga anëtarësia; Propozim nga organet qendrore të PDSH. Kandidatët duhet të jenë personalitete me autoritet të lartë politik profesional dhe shoqëror. Dokumentacioni i nevojshëm duhet të paraqitet pranë Komisionit të Përkohshëm të Rithemelimit të PD dhe duhet të përmbajë CV profesionale dhe politike të kandidatëve si dhe formularin e vetëdeklarimit për pastërtinë e figurës së kandidatit. Afati për paraqitjen e kandidaturave është data 24 Janar 2022 ora 24.00” – thuhet në njoftim. ©LAPSI.al

11 Comments

 1. Me cfare sigle do rregjistroheni o mjeran? Ju ju kane perjashtruar nga partia fare. Nuk ka asnje vendim gjykate qe ju njiheni ligjerisht. Apo hajde ti japim ushqim turmes se ordinerave qe na ndjekin, ti terheqim zvarr sa me shume se ku i dihet na e heq non gratrn e saled shba deri ne 6 mars.

  Shpellar te mjer

  1. Ti ke te drejte se me kete qeveri mafioze qe kemi ne Saliu veshtir ta mari dot PD, packa Basha ka 99% te elektoratit kundra.
   Une nuk e kam votur kurr Saliun, por kesaj radhe do e votoj vetem per inat te Amerikes, e cila po na trajton ne si Republike Bananesh.
   U e jam Shqiptar dhe perparsi kam interesin e vendit tim, nuk me rruet fare se cfar do Amerika.
   Nese Amerika do qe Shqiperia te shkoi zi e me zi, te behet Diktature, atehere ne pidh te semes shkofte ajo, bashke me ato palo Shqipetare qe e mbeshtesin ate verberisht.

 2. O Sale meqe e ke nis kshu, organizo dhe nje pal zgjedhje me parlamentare javes tjeter, 51% ti, 49% Likja, pastaj Likja ti dekreton, certifikon dhe beni dhe nje qeveri….. ne hije.

 3. O I paemer I ores 23:23 ,qe tu harrofte emri po mire o pusht muti kaq keq qenke me sufllaqet qe nuk le shkrim pa komentuar mire per veten ste vjen keq se ke ikur per lesh po te te vije keq per familjen tende o pis njeri,po saliu sikur te ka qire edhe miun e shpise se edhe po ta ka bere hallall,ptu fare e keqe

  1. po te shkerdhefsha listen e dasmes dhe grat e fisit o ropqir i paner, qe shan nga familja se ste pelqejn komentet e te tjereve. ti o fisqir je me rend se un nuk shava asnje komentues, po ti qe i thu sals bab te dogji o fisqir. keshtuqe ti qe i thu sales bab i bie qe te ka shkerdhu mamin e tani po te shkerdhen ropt dhe ti prap i thu bab o fisqir. mua sme ha kari as per sal as per ram e as per bash. bej komente si me do kari e si e mendoj. ty po ste pelqeu ha mut po mos shaj te tjeret se pastaj i bie qe ke qef te te shajn nga fisi e grat e fisit. ropqir.

 4. Me pelqen kjo PD e sotme, nuk e di se si ndjehet Sala por mua me kenaq. Nje PD rumpalle, secili kryetar, gjikush shpall, denon, largon, zgjedh ke te doje, te gjithe flasin ne emer te antaresise se PD e askush nuk e rruan per ta. Dalin ne TV flasin me ore e s’mar vesh se çfare thone. Ata ma biretekurves e kane ndjere eren e mutit e spo dalen me publikisht, kane lene ca kriça, qe pellasin, ngrefen, kercenojne, lusin e ne fund te dites me duar ne xhepa shkojne ne shtepira. Nuk po i shohim ca ish ministra, prefekta e zyrtare te larte te PD qe para disa ditesh pellisnin me ze luani e sot po llogarisin strategjine se si ti rikthehen perseri posteve qe te japin para. E ma e bukura te gjithe keta te rendomte e quajne veten “konsevatore”!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu