• |
ide | kryesore

Basha: Nuk mund t’i besohet Ramës, premtoi 300 mijë vende pune e ndërkohë përzuri 500 mijë në azil

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha, gjatë një takimi me demokratët në Durrës, tha se nuk mund t’i besohet kryeministrit Edi Rama për Portin e Durrësit pasi është përgjegjës për largimin e 300 mijë të rinjve shqiptarë, keqmenaxhimin e COVID-19 dhe rënien e nivelit të arsimit në Shqipëri duke e krahasuar me atë të kontinentit afrikan. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha denoncoi projektin e Portit të Durrësit dhe tha se PD do e do të ndjekë çdo hap ligjor dhe kushtetues për ta bllokuar zbatimin e këtij projekti të qeverisë socialiste të cilin e konsideron mafioz.

“Dy fjalë për portin e Durrësit. Se s’është hera e parë që po flas. Kur njeriu ska gjë për të fshehur dhe është i pastër, kur ka të vërtetën me vete, ajo është arma më e mirë për t’u përballur . Pse është kaq e prekshme? Sepse është provë korrupsioni. Nëse ke për qëllim të zhvillosh të hapësh vende pune dhe të pasurosh një nga qendrat më të mëdha në Shqipëri, nuk i kalon ligjet në mes të natës, pa konsultim. Siç bëri kur solli një sheik para zgjedhjeve dhe na i nxjerr për Krishtlindje dhe Ramazan. Del para durrsakëve, shpalos planin, çfarë leverdie ka për pronat publike, çfarë do të ndodhë me to, çfarë do të ndodhë me portin, sa premton të punësosh? Ky njeri s’mund të jetë Rama që nga premtimi i 300 mijë vende pune dhe bëri 500 mijë të rinj me familje të ikin në azil. Premtoi shëndetësi falas dhe i mbushi spitalet me pacientë nga pandemia. Premtoi arsim cilësor e ktheu në cilësi të vendeve të Afrikës. Jemi kundër dhe do të hedhim të gjith hapat ligjorë dhe kushtetues që porti i Durrësit, që është projekt fantazëm me një grup oligarkësh, të mos bëjë asnjë milimetër. Jo se jemi kundër zhvillimit, por jo të bëhet në kurriz të pronarëve të tokave. Do na kenë përballë me shoqërinë civile, me qytetarët e Durrësit për këtë projekt mafioz”, u shpreh Basha.


 

11 Comments

 1. takim shoqate i sponsorizuar nga rama

  pjesemarrrje me leke dhe interes, asnje aty nk voton lulin por ramen, jane vota ripjelljee

 2. Ate kemi dekada qe e dime qe si besohet Rames. Po we nuk besohesh as ti kete e morem vesh tani. Ti kur te genjen publikisht me video duke na thene qe 1900 nuk eshte 1900 por 5004, mendo se ca te ben. Kshu qe nuk besohesh as ti o Brave Luli.

 3. Sali Berishës ndaj çdo politikani, intelektuali apo gazetari, që në betejën mes tij dhe Lulzim Bashës, nuk është në anën e tij. Pasi u është lutur për javë e muaj të tëra të kalojnë në anën e tij, pasi u ka ofruar gjithçka që të mos mbështesin Lulzim Bashën, pasi ka dërguar të birin redaksi më redaksi për të paguar pronarët e mediave, tani ka filluar i sulmon publikisht emër për emër, ata të cilët nuk i ka blerë dot.

  1. O klysh i kuq, se kush shkon redaksi me redaksi e ble televizore, editioriale dhe “opinioniste alla Tak Ngjala e Frrok Cari”, po i shohim cdo dite. Cuni Sales i jepte Baton Haxhiut leke nga kater anet o te qifsha robt?

   1. O KLYSH gomarit . Ne te kuqt ju shpartallojme deri ne brez te shtate more rrace e poshter.

    1. O QENEF, po ju dhe ngjyren e flamurit e keni kthyer ne ngjure mavi kurvash LGBT o i shkrete, Ju shpartalloni sumat tuaja o Frrok Cupi se dhe baxhellat qe keni ne shpi jua punojne “hidrauliket”:).

     Ju komunisteve te rilindezuar duhet tju qish robt jo deri ne brez te shate por deri ne te shtateqindin se ju nuk beheni kurre njrez te lire. Ju keni fare sllave dhe skllavi te perjetshem.

     Hajde meri te gjithe baxhellat e kuqe qe ke ne shpi dhe me boni blowjob me radhe o familje rilindsash LGBT!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu