• |
ide | kryesore

Del FOTO/ Ky është shqiptari i ekzekutuar në Ekuador

Arkiva, Lajme, Të fundit

Publikohet fotoja e shqiptarit Ergys Dashi, i vrarë ditën e shtunë në Ekuador. Vrasja ndodhi në një restorant në veri të kryeqytetit Guayakyl. 34-vjeçari rezulton se është nga qyteti i Durrësit, por banues në Tiranë.

Dashi kishte disa kohë që jetonte përkohësisht në Guajakil të Ekuadorit, ndërsa dyshohet se aktiviteti i tij në këtë shtet, ka qenë trafiku i lëndëve narkotike.


Ora News raporton se Dashi, rezulton të jetë pjesë e një grupi kriminal në Tiranë dhe Durrës, ku drejtuesit e këtij grupi kohët e fundit janë zhvendosur në Dubai dhe prej këtij monitojnë trafikun e kokainës nga Ekuadori në vendet e Evropës si dhe në Shqipëri. ©LAPSI.al

U ekzekutua me 20 plumba, ky është Ergys Dashi që u vra në

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu