• |
ide | kryesore

Alarm në Elbasan, dyshohet për lëndë plasëse në koshin e mbeturinave

-Instant, Lajme, Të fundit

Një sasi lënde plasëse dyshohet se është hedhur në një kontenier mbeturinash në Elbasan. Zona pranë bulevardit të qytetit është rrethuar, ndërsa ekspertët pritet të ekzaminojnë lëndën e dyshuar.

Nga koshi, dëgjohet një zhurmë pulsuese, ç’ka ka ngritur dyshimet se mund të jetë material shpërthyes. Zona është evakuuar, ndërsa në vendngjarje ka mbërritur policia dhe zjarrfikësja.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu