• |
ide | kryesore

“Të ka dërguar Juventusi”: Mourinho rrezikon 3 javë skualifikim për sulmin ndaj Pairettos

-Instant, F1, Sport

Fillimisht një top i goditur me zemërim në tribunë, më pas e patën radhën disa shishe uji dhe në fund erdhi kartoni i kuq. José Mourinho nuk e përjetoi me qetësi 2-2 me rikuperim të Romës së tij në shtëpi kundër Veronës së Tudorit, por me akoma më pak qetësi ka kapërcyer arbitrimin e Pairettos, që në të kaluarën në shënjestrën e tij për arbitrim të pa gjykuar jo në lartësinë e duhur. Mourinho imitoi gjestin e telefonit ndaj arbitrit dhe bërtiti akuza të rënda si “Të dërgoi Juventusi”, fakte që mund t’i kushtojnë një skualifikim të rëndë Special One.


Pas prangave ndaj Tagliaventos në kohën e Interit, në një ndeshje kundër Sampdorias që e përfundoi me nëntë lojtarë, radhën e pati telefoni. Zemërimi i portugezit nuk u shua pas përjashtimit në ndeshjen ndaj Veronës, përkundrazi vazhdoi në dhomat e zhveshjes, duke kërkuar – siç raporton La Stampa – për kontaktin me arbitrin edhe në tunelin e dhomave të zhveshjes, duke bërtitur dhe akuzuar për gjithçka: “Të kanë dërguar me qëllim, të ka dërguar Juventusi…”.


Akuza të rënda që bënë që një pjesë e madhe e drejtuesve të verdhekuqve t’i kërkonin falje për një kohë të gjatë arbitrit të ndeshjes për sjelljen e trajnerit, por jo Tiago Pinto, me menaxherin e përgjithshëm verdhekuq gjithashtu në rrezik skualifikimi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.