• |
ide | kryesore

Dalin datat/ 4 të shtunat kur shkollat do të zhvillojnë mësim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
javore

Ministria e Arsimit njofoi 4 të shtunat që do të zhvillohet mësim në shkolla për të zëvendësuar orët e humbura në ditët e fohta janar.


“Në vijim të plotësimit të mësimit për datat e pezulluara në muajin janar, sipas urdhrit nr.18, datë 20.01.2022, “Për ndërprerjen e procesit mësimor në të gjitha institucionet publike dhe jo publike të arsimit parauniversitar”(shkollat) dhe caktimit të ditës së hënë, 21.03.2022 ditë pushimi, po publikojmë datat e zëvendësimit të mësimit në ditët e shtuna në vijim:


– 02.04.2022 (e shtunë)

– 30.04.2022 (e shtunë)

– 14.05.2022 (e shtunë)

– 28.05.2022 (e shtunë)

Njoftimin e bën drejtoria e Arsimi Parauniversitar.


1 Comment

  1. po pra po u thuaj… sic lajmeruan per te henen e pare 2 dite para qe eshte pushim…ashtu lajmerojne edhe per dt 2 prill, 2 dite para…se familjet shqiptare…familje pa plan…i perdor qeveria si dele, nje shtet serioz ben njoftimet ne kohen e duhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.