• |
ide | kryesore

“Non gratat” e reja/ Shikoni si reagojnë deputetët socialistë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lajmi i SHBA që sanksionoi ish-deputetin Aqif Rakipi dhe biznesmenin Ylli Ndroqi, ka prodhuar shumë reagime.


Lexo më tej: SHBA fut në listë të zezë Aqif Rakipin dhe Ylli Ndroqin 


Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja dha një koment të shkurtër në hyrje të Kuvendit, për mediat, ndërsa tha se ajo ishte e shkruar e zeza mbi te bardhë.

“Sapo e pashë nga titra në media, ajo që është thënë, është thënë. Është e shkruara e bardha mbi të zezë”, tha Manja.

Ndërkohë, Eduard Shalsi tha “I palënkundur ndaj vendimeve të tilla”.

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi tha se nuk mund të komentohej vendimi i SHBA.

“Si mund të komentohet një vendim i SHBA-ve”, tha ai.

Mes shumë reagimeve ishte dhe ai i Erion Braçes, i cili tha se; “Rakipi qytetar i lirë, shkoni pyeteni”.

17 Comments

 1. AMERIKA KA VEC INTERESA O SHPELLARE

  KRIMINELIN E ARABISE SAUDITE E MBAJNE

  EDHE TOM DOSHIN E PERDOREN

  “To be America’s enemy is dangerous,
  but to be America’s friend is Fatal”

  Henry Kissinger

 2. Amerika luan nje loje te poshter nderkombetare , e keqja me e madhe eshte qe i degjohet se cfare ajo thote , ndonje dite do na nxjerri edhe njerezit e thjeshte non grata 🤣

 3. Gjithsecili mban pergjegjesi per veprimet e veta , njerezit tundohen nga pushteti qe ju jepet por sesht nje gje qe mban pergjegjesi gjith partia socialiste me njerezit e ndrshem dhe qe punojn per popullin

 4. Aqif Rakipi nuk eshte perfaqesue i partise socialiste dhe ska pse te ndikoje ne partine socialiste ky vendim i SHBA

 5. Nuk mendoj se keta “politikane” qe tashme nuk mbajne funksione ne parlament perfaqsojne partine socialiste.Ka shum njerez te cilet jane vertet me vlera dhe disa raste nuk duhet te behen lajm vetem per klikime…

 6. Shpalljet non grada te personazheve te tille nuk lidhet me partine socialiste dhe qeverine e saj , eshte per tu duartrokitur fakti qe partia socialiste nuk ju del ne mbrojtje non gratave ndryshe nga selia e shqupit qe ben te kunderten.

 7. Ky eshte parlamenti i krimineleve dhe droges!
  Nuk ka vend ne glob me te lloj perfaqesimi.
  Tani shoku Edi do t’a legalizoje dhe hashashin keshtu qe rilindja e permbushi qellimin e saj!

 8. Cuditerisht shoh ketu komente qe te hapin barkun dhe duken haptaz qe ose jane e njejta dore ose jane te gjithe pjelle e ps. Po ca thoni o ju qifsha rracen, qe nje njeri nuk ka pse prish imazhin e partise. Po deri me sot sa kriminele, te korruptuar dhe te denuar ka nga partia juaj more, se sikur u bene ca si shume. Po kot nuk thone thone : “Do shkoje bari ne rrenje….”

 9. “sindronin e Stokholmit”! Nga ky sindrom vuajnë të gjithë shqiptarët. Të cilët qëndruan 45 vite nën reegjimin komunist të Enver Hoxhës, dhe për çudi i besuan drejtimin e të parës parti opozitare, e djathtë quhet, PD-në një komunisti 24 karat si Sali Berisha. Madje dhe kur e nxorën me armë më 1997, e rikthyen me votë në 2005, tetë vite më vonë. Pjesa tjetër është histori.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.