• |
ide | kryesore

Zbulohet formula e PS-së për zgjedhjen e Presidentit të ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Formula e propozuar nga PS është për përzgjedhjen e kandidatëve për President përmes një zarfi anonim ku do të paraqiten 3 emra nga secili deputet socialist.


Gupi parlamentar i PS-së do të mblidhet të martën që vjen, ku do të bëhen edhe propozimet konkrete.


Procedura përcakton qartë se një grup prej tre deputetësh, kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri si dhe Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, do të jenë ata që do të bëjnë përzgjedhjen e këtyre kandidatëve të sjellë nga deputetët. Kujtojmë se më 24 korrik mbaron mandati i presidentit Ilir Meta.


29 Comments

 1. Aman shyqyr qe do zhduket ai pijaneci nga aty te vejne nje rob te hajrit qe te perfaqesoj gjithe shqiptaret jo vetem moniken

 2. Perzgjedhja e kandidateve me ne fund do te behet ne menyre te drejte e jo si ne kohen e Sales qe postet ndaheshin sipas shoqerise. Fitofte me i miri.

  1. Keta vjedhin haptas dhe me zarfe., deri ketu ka arritur puna..
   Rikthimi i Doktorit i ka tmerruar mavite duke filluar nga palloshi gjate e deri tek miu Brace.

 3. Shyqyr qe po na iken ky Iliri se na u bajat.Shpresojme qe deputetet e percaktuar per perzgjedhjen e presidentit te mos na zhgenjejne.Te pakten do kete mendime te ndryshme nga te tre deputetet dhe do zgjidhet ai qe eshte me i votuari per ti plotesuar kriteret e postit te presidentit e jo sic beri Saliu qe vendosi vete.

 4. Ska me president qw e zgjedh vetem nji person qe ta ket gjith kohes dhe ti terheqi veshin do zgjidhet me shumice votash

  1. Ne fakt gjithe kohes eshte vetem nje person qe ben çi do qejfi dhe askush nuk i terheq veshin,ti u beke merak per presidentin,te cilin po ai do e zgjedhe.
   Monizmin e arritet,lajkat njesoj,mjere ne per ju o te pagdhendur.
   Beni sikur jepni dhe mendime se gjoja sa mire ecin punet nen qeverisjen e te paudhit,kujtoni se po i mbushni mendjen ndonjerit,apo ju pelqen te genjeni veten.
   Absurditetet ne kte vend nuk kane kufi.Sa kohe do kete mjerane te tille,keq e me keq do shkojme.

 5. Nje menyre shume e mire per zgjedhjen e presidentin ndyshe nga me perpara qe posti i presidentit ishte qoke personale

 6. Mendoj se presidenti i ardhesh duhet te zgjidhet me shume kujdes nga qeveria edhe te jet nje person qe di ta kryej me se miri ate detyre.

  1. Likja e qin ne byth ramen pa problem. Skizofreni kujton se do jet aty ku eshte gjith jeten nderkohe me kthimin e Berishes dhe shum shpejt Metes ka filluar numerimi prapa per te dhe gjith hajdutat perreth.

 7. Boll me spamming se na hapet barkun. Se kuptoni qe bini ne sy, shemtuar madje. Mos na u beni si keta komentuesit shpellare te Saliut.

 8. Tallja e rradhes me shqiptaret pas Keshillimit me popullin per drogen dhe parate e droges neper bote.
  Tre muskutjeret e Rames do bejne lojen dhe pastaj bingo del e zgjedhura e KM.
  Uroj te mos jete nje lloj Bilali e Muzhaqi, se duhet te jesh idiot qe te besosh se Rama do te zgjedhe dike qe nuk ia shtrengon dot frerin, madje as me te shkolluar e te ditur, te cilet mund t’i benin hije.

  Perplasjet me Meten kishin si shkak faktin qe nuk e komandonte dot me telefon Presidentin, i cili e beri dikur kryebashkiak dhe Kryeminister.

  Imagjinoni vete perzgjedhjen e Rames kete here, kur Presidencen e quan ishull qe nuk e kishin marre akoma. Fitorje!

 9. sufllaqexhinjte jane hesh ne sulm
  edhe pse pa breke perseri mendjen tek partia e kane
  tju rroje partia vari kkkkkkkkkkkk fytyres tuaj , patria mbi te gjitha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.