• |
ide | kryesore

Bill Murray akuzohet për sjellje të pahijshme në xhirime

-Instant, F1, Paparazzi

Aktori Bill Murray thuhet se është akuzuar për sjellje të papërshtatshme në xhirimet e filmit të ardhshëm, Being Mortal.


Fituesi i Golden Globe, 71 vjeç, u përmend javën e kaluar në një ankesë, të cilën Searchlight Pictures po e heton pas pezullimit të prodhimit të filmit, sipas Deadline dhe Variety. Natyra e ankesës dhe nëse Murray do të kthehet në projekt nuk është e qartë.


 

Studioja thuhet se ndaloi prodhimin të hënën përpara se të pezullonte punën për filmin të mërkurën, duke detajuar vendimin në një email drejtuar kastit dhe ekipit, i cili u mor nga mediat.

“Ne e dimë që të gjithë jeni të shqetësuar për vonesat e fundit në prodhim dhe duam t’ju japim një përditësim,” filloi letra, sipas Deadline. “Në fund të javës së kaluar, ne u njoftuam për një ankesë dhe menjëherë e shqyrtuam. Pas shqyrtimit të rrethanave, është vendosur që prodhimi nuk mund të vazhdojë në këtë moment.”

“Ne jemi vërtet mirënjohës për të gjithë ju,për gjithçka që keni vënë në këtë projekt. S Prodhimi do të jetë në kontakt me ju  dhe ne do t’ju njoftojmë sapo të kemi më shumë informacion për të ndarë, “përfundoi emaili.

Ansari, 39, i cili thuhet se nuk ishte pjesë e ankesës, do të bëjë debutimin e tij regjisorial së bashku me partnerin e tij producent Henley me filmin, të cilin aktori i Parks and Recreation gjithashtu shkruan dhe luan. Kasti përfshin gjithashtu Seth Rogen dhe Keke Palmer ./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *