• |
ide | kryesore

Fundjava nis me mot të paqëndrueshëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Masat ajrore të paqëndrueshme vijojnë të jenë prezente në vendin tonë, ku do të kemi vranësira të shumta deri në orët e pasdites, duke krijuar mundësi për shira të pakët në të gjithë vendin.

Ndërsa në mbrëmje dhe në orët e vona të natës do të përmirësohen gradualisht kushtet atmosferike në territorin shqiptar.


Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes dhe në mesditë, duke vijuar me vlerat ditore nga 8°C deri në 26°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h në drejtim Perëndimor – Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.