• |
ide | kryesore

Pula të ngordhura te Rana e Hedhur, pushuesit zbulojnë thesin në breg të detit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në bregdetin e zonës Rana e Hedhun sërish janë gjetur pula të ngordhura. Pulat janë konstatuar në një thes i cili ka dalë në sipërfaqen e rërës. Megjithatë ky nuk është rasti i parë që një situatë e tillë ndodh në këtë zonë. Pak javë më parë, pula të ngordhura, dolën ne breg te detit,  ndërsa u hoqën nga autoritetet.

Këto raste u shfaqën në një kohë kur në vendin tonë, pak javë më parë u regjistruan qindra raste të gripit të shpendëve dhe dhjetëra pula ngordhën.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu