• |
ide | kryesore

Tentoi të hynte me dhunë në kryeministri, Latifi dyshohet se vuan nga probleme mendore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme, gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë ka caktuar masën e detyrimit të paraqitjes për Aurel Latifin, shtetasin që tentoi të hynte me forcë në kryeministri.


Ky vendim është marrë për shkak të dyshimeve se 32 vjeçari vuante nga probleme të shëndetit mendor. 32-vjeçari goditi me grusht 2 ditë më parë vendqëndrimin e rojeve në Kryeministri dhe vrapoi në oborrin e pasëm, por u neutralizua nga garda.


3 Comments

  1. “Është koha që sovrani, populli shqiptar, të shpallë personat Rama, Balla, Veliaj dhe të tjerët persona non grata në Shqipëri. Mbështetja e kriminelëve të luftës në Beograd nga partia në pushtet e Ramës është tradhti. Ata duhet të dëbohen në Serbi” – deklarate e Martin Henze, zyrtar i larte i CDU Gjermani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.