• |
ide | kryesore

Kate Moss, dëshmitare në gjyqin e Amber Heard dhe Johnny Depp

-Instant, F1, Paparazzi

Modelja Kate Moss pritet të thirret në tribunë këtë javë në gjyqin e shpifjes së Johnny Depp kundër Amber Heard.


Modelja do të dëshmojë përmes video-lidhjes të mërkurën në sallën e gjyqit Fairfax, Virxhinia, thanë disa burime për The Post.


Avokatët e Depp-it u panë të lumtur disa javë më parë kur Heard  papritmas përmendi Moss-in gjatë dëshmisë së saj.Ekspertët ligjorë shpjeguan në atë kohë se përmendja e saj në tribunë mund t’i jepte ekipit të Depp mundësinë për të hedhur poshtë një thashethem se ai e shtyu supermodelen nga shkallët kur të dy kishin lidhje në vitet 1990.

“Ky është një gabim që bëri , ishte përmendja  e Kate Moss,  duke e sjellë atë si dëshmitare ” – dhe Moss “duke thënë “Kjo nuk ka ndodhur kurrë”, tha avokatja Mitra Ahouraian.

Një burim i afërt me Johnny tregoi për  The Post në atë kohë: “Amber përmendi një ish të tij që në mënyrë të qartë mendonte se nuk e mbështeste atë, gjë që nuk mund të ishte më larg nga e vërteta”.

Kate ishte në një lidhje me Depp-in midis viteve 1994 dhe 1997 dhe, sipas burimeve, ka qenë gjithmonë mbështetëse e aktorit./Lapsi.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *