• |
ide | kryesore

VIDEO/ Basha nuk shkoi për ngushëllim, familja e Nishanit refuzoi kurorën me lule

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

2 persona të rëndësishëm munguan në ceremoninë e përcjelljes për në banesën e fundit të ish-Presidentit të Republikës, Bujar Nishani të zhvilluar këtë të enjte. I pari ishte kryeministri Edi Rama që siç dihet ndodhet në Nju Jork.


I dyti ishte ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha që nuk dihet për çfarë arsyeje mungoi.


Basha ka dërguar në ceremoni një kurorë me lule me një person që nuk u njoh kush ishte.

Siç duket në videon më poshtë, ky person vendosi kurorën me lule dhe pasi përshëndeti familjarët u largua. Ajo që ra në sy ishte se menjëherë kurora e Bashës u hoq nga vendi ku ndodhej arkëmorti. ©LAPSI.al

10 Comments

  1. Gjest i ulet -heqja e kurores. Mu d eshe ta kishte zhvendisur, por ta hiqte…

   1. Shqiptare jeni brima e fundit e kavallit me teperbrenda vendit tuaj sesa jashte opinionet tuaja meshi bythen,….jeni skllever te sistemit demonkratik albanistanez

 1. Nqs Luldhimi do ndodhej jashte vendit mund te dergonte kurore sic bejne zakonisht njerezit kur ndodhen larg, por mosvajtja te pakten dhe sa per sy e faqe tregon qe eshte bythqir dhe cilimi. Nuk ka rendesi ne ka qene kone e Saliut o dylber mavi por ai nderohet vetem per faktin qe ka qene ish Presidenti Shqiperise, por ti si rrote kari qe je ha mut kot

 2. Luli s’ishte hasmi i tij dhe mund te kete shume justifikime per te mos shkuar keshtu qe turpi i mbetet familjes ne kete rast. Pune katundaresh qe pretendojne se jane tjeter prerje…

 3. Pune provincialesh. Jar musteqja ishte pompist benzine pastaj e mori sala e vuri ne presidence ku rrinte jari kari si qen i rrahur dhe bente ca i thonte maloku me suste. Vend bythqir, prandaj kush ka mend ka ikur qe ketu

  1. Na flliqe qytetin me kto argumenta injorantesh…tpakten mos perdor emrin durrsak kur komenton o cecen knete

 4. Basha ka marre dhe prêt vetem refuzimin e demokrateve, por si gjithe qendrimet e tij edhe kete here tregoi burracakeri.

  Nuk meriton respekt.

 5. @i paemer te digjka shume idiotizmi i familjes mehmeti ose je thjesht durrsak torollak nga ata qe bejne thashetheme gjithe diten si grate.. Mjaft o rrot kari se s’keni fytyre me fol – sot ju perfaqson oerta qe s’i dihet baba po dihet vetem qe eshte rrace e kuqe..
  Loqe!

 6. qofte i xhehenetit , turp per ato qe shkruajn masakaralleqe edhe mbas vdekjen .basha ordiner qe nuk ka shku ne varrim . thotë:

  basha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.