• |
ide | kryesore

Hajdutët i futen në shtëpi 61-vjeçares në Korçë dhe i marrin lekët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një e moshuar ka rënë pre e vjedhjes në Korçë. Policia bën me dije se hajduti është futur në shtëpinë e gruas dhe i ka marrë një sasi lekësh.


“Më datë 04.06.2022, në fshatin Bulgarec, Korçë, në banesën e shtetases N. P., 61 vjeçe, janë vjedhur një sasi lekësh. Nga ana e Policisë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve”, njofton policia.


Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Pogradec e Korçë, për veprime të mëtejshme.

2 Comments

  1. Po te ndodhi Open Ballkan,qe do rezultonte me ikjen eedhe me te madhe se tani te shqiptareve dhe me ardhjen e koloneve serbe-ruse,bjellorus, dhe emigranteve bangladeshas dhe te tjere, per fat te keq keto skena do jene te perditshme.Sepse pleqte shqiptare qe do mbeten, do perballen,me situata te ngjashme, jo vetem me shpesh por me dhunshem,se nqs tani hajduti shqiptar i merr paret por te pakten e kursen, a mendoni se do ia ndieje nje bangladeshsi, apo me keq nje hajduti serb neser pasneser, qe ta meshiroje viktimen? Ja pra pse them qe duhet ti mendojme te gjitha, kur na servirin OpenB allkan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.