• |
ide | kryesore

Avdullah Hoti merr nënshtetësinë shqiptare

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ishte sot mes 22 shtetasve që morën nënshtetësinë shqiptare, në një ceremoni betimi që u zhvillua në Bashkinë e Tiranës. Hotit i është dhënë pasaporta shqiptare përmes programit të vecantë të nënshtetësisë. 
5 Comments

 1. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH DULLA KOTIT,EDI RAMES ALEXANDER VUCIC DHE REXHEP ERDOGANIT thotë:

  PASI JA FUTI KARIN NE BYTH YMER GELBAZA KELLIRA ,ISA MORINA MUSTAFA IKU JA FUTI LLAPEN NE BYTH LAL DHJERIT DHE E MORI PASAPORTEN E SHQIPTARE

 2. Tiranes per fat te keq sot i qenka shtu nje politikan servil i keq i Isa Mustafes dhe kujtdo politikani te huaj qe e mbeshtet(perdor),qofte dhe kur ai quhet Grenell,Prandaj sju duhet gje ky Dulla Koti

 3. Si ne asnje vend te botes nenshtetesine shqiptare e jep kryetari i Bashkise se kreqytetit, madje ne rradhe e ne natyre, si te ish nje leter bakalli.

  Here pas here shohim Veliajn qe ben qytetare te Shqiperise groupe me nga 20 apo 30 vete, madje te ardhur rishtas e per hallet e tyre, duke na theksuar se vendit tone po i rritet numri i grupeve etnike, por asnje fjale per shqiptaret aktive e te shkolluar qe largohen per shkak te keq-qeverisjes.

  Thjeshtimi i dhenies se shtetesise shqiptare dhe degradimi i saj ne duart e nje bashkiaku nuk eshte rastesi, por strategji e paster antishqiptare e ndoshta per t’i vene flamurit tone yje te shume, ashtu si atij te Kosoves.

  Nderkohe partite politike te cdo krahu heshtin perballe ketij fenomeni, ndonese si shqiptare mund te hyjne e dalin njerez qe rrezikojne edhe sigurine tone kombetare.

 4. tani shpetoi shqiperia se iu shtua nji politikan derdimen, si dhe me pare edhe dy injorantet opinioniste baton haxhiu e milaim zeka

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.