• |
ide | kryesore

“Është grabitës pronash”/ Balla akuza ndaj Berishës: Spak ka nisur procedimin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka cilësuar kreun e PD-së Sali Berisha, grabitës pronash. Balla tha se Berisha ka grabitur një kompleks në qendër të Tiranës dhe se sipas tij SPAK ka nisur hetimet për këtë çështje. Po ashtu, kreu i grupit parlamentar socialiste se do të çonte dokumente shtesë për këtë dosje.


“Po fliste një grabitës pronash i paimagjinueshëm dhe pas 31 vitesh në politikë paska ardhur dita që ky grabitësi i kërkon ndjesë pronarëve , Ky që ka njohur pronat e veta nga Viçidoli në Dhërmi. E ftoj parafolësin tu shpjegojë shqiptarëve, si ka mundësi që ky është pronar tokash në Dhërmi, apo aty ku janë të gjithë raca e këtyre tek Gjiri i Lalzit…Datën e lindjes se çoi nga korriku në nëntor që ta kishte afër shokut Enver. Ky grabitësi i pronave grabiti kompleksin ‘Partizani’, dhe i bëj thirrje SPAK meqë më ka informuar se ka nisur procedimin, nesër do çoj dokumente shtesë se si është vjedhur prona. Ky që u betua se çdo të bëjë betimet e PD. Është thjesht një mbetje e regjimit komunist në jetën politike të vendit”, tha ai


10 Comments

 1. Kryetari i krimit dhe krimineleve akuzon . Ketyre mavive u mungon edhe cipa edhe nderi . Shikoni se ne ç’derexhe ka arrit ky vend o shqiptar . Ngrihet kryekurva balla dhe ben moral virgjerie .

  1. E vertet, po kur u ben gjith keta katnaret. Njeri katnar librazhdi
   Tjetri katnar tropoje. Vin ne tiran e na shesin qytetari.
   Duhen zhduk gjitj katnaret nga politika. Te shpetojm njeher e mire.

 2. kompleksi partizani eshte kthy pronarve legjitim qe jane disa trashigimtare , njeri prej tyre eshte familja malltezi , tymnaja qe hedhe katundari prej librazhdi qe eshte ba qytetar Tiranas eshte per konsum politik .

 3. Po kryetari jot o fisqire a nuk eshte nip i Byrose Politike apo nuk ka ardhur lajmi deri ne Librazhd. Saliu ta tha ne sy ne Parlament qe jot moter eshte prostitute dhe ti nuk bere as gek e as mek ndersa tani del e ben gastorin. Ik o kokepallapete se njerezve ju vjen per te vjelle kur te shohin ty.

 4. komunisti dhe sekretari i partise si dhe agjenti i serbise Salih shpellari nuk ka lene gje pa vjedhur e shkaterruar ne shqiperi prandaj duhet te shkoje ne burg sa me shpejt bashke me dy kopilet e tij

 5. Sa per vjedhje jeni specialiste ju socialista rilindas mavi. Ka lene nje fjale per rahmet i ndjeri dhe i nderuari Pjeter Arbnori.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.