• |
ide | kryesore

Shqipëria nën pushtetin e të nxehtit afrikan, parashikimi i motit për sot

-Instant, Lajme, Të fundit

Vijojnë të jenë prezente edhe sot masat ajrore me origjinë afrikane duke diktuar në vendin tonë mot të kthjellët dhe të nxehte gjate paradites. Pjesa e dytë e ditës sjellë kalim të vranësirave nëpër të gjithë territorin e vendit ku më të theksuara vranësirat pritet të  paraqiten në zonat veriore dhe verilindore.


Sipas Meteoalb parashikohet që orët e mbrëmjes të vijojnë nën dominimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 39°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugore duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.