• |
ide | kryesore

Gazetari jep detaje nga vizita e Beqajt në SPAK: I ‘lexohej’ frika, mund të dilte me pranga

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Teksa qëndroi mbi nëntë orë në SPAK ku u mor në pyetje nga oficerët për tenderin e sterilizimit, gazetari i kronikës Eni Ferhati zbardh detaje nga ajo çka ka folur sot ish-ministri Ilir Beqaj.


Gazetari tha sot në emisionin “Open” se Beqaj ka pohuar para prokurorëve se nuk kishte përgjegjësi. Ferhati shtoi se Beqajt i lexohej frika.


“Pati edhe aludime dhe SPAK kishte të drejtën që zoti Beqaj të dilte me pranga që atje. Por mund të veprohej dhe si në rastin e Kokës, që u arrestua pa marrë në pyetje. Zoti Beqaj me të dretjë, është e kuptueshme, kishte një lloj lodhje, dhe frike. Është e kuptueshme. Sigurisht kur shkon dhe te SPAK, që po jep ato shenjat e para. Ai tender po na merr shumë lekë. Ai ka pretenduar se nuk ka përgjegjësi. Ka qenë pjesë e komisioni të ofertave, që ka lidhur marrëveshje. Por sa i takon tenderave, ka dyshime për korrupsion dhe ryshfet, pasi zoti Beqaj ka pasur njohje me atë që mori tenderin.”, u shpreh Ferhati.

Lexo më tej: Skanimi/ Përseja e orëve të gjata të Ilir Beqes në SPAK 


4 Comments

  1. Nuk i hy gjemb ne kembe ketij sepse ky eshte nje nga “portofolet” e Ramazanit. Kur te shembet ngrehina e Drejtesise se Partise Siciliste athere edhe mund te kete ndonje fije shprese. Sa te jene Spakistat e partise se kokaines ne ate “drejtesi” partie, ky vend me keq do behet.

  2. Me te vjedhe edhe beqo debili bythqir malarik vari karin allbanise.
    Po ajo pidhshpella manastirit me cepin e buzes si lafshe kari?
    Rrace e poshter…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.