• |
ide | kryesore

Basha: Kur politikanët bashkëpunojnë me kriminelët, demokracia do mbetet e brishtë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sulmuar ashpër qeverinë Rama, ndërsa pohoi se disa figura publike marrin mbështetje nga kriminelët në shkëmbim të akteve të tyre korruptive.


Përmes një mesazhi në rrjetin social ‘Tëitter’ Basha duke iu referuar raportit të OSBE-së, blerja e votës dhe keqpërdorimi i fondeve publike vazhdon të jetë një problem madhor në politikën shqiptare.


REAGIMI
Mbështetja, që disa figura publike marrin nga kriminelët në shkëmbim të akteve të tyre korruptive, e mbyt zërin e qytetarëve shqiptarë. Si tregon edhe raporti i OSBE-së për monitorimin ndërkombëtar të zgjedhjeve të vitit të kaluar, blerja e votës dhe keqpërdorimi i fondeve publike vazhdon të jetë një problem madhor në politikën shqiptare. Për aq kohë sa politikanët janë në gjendje të bashkëpunojnë me kriminelët për të blerë, shantazhuar dhe kanosur votuesit, demokracia shqiptare do të mbetet e brishtë dhe e paplotë. Tani nevojiten ndryshime të tjera si dhe reforma zgjedhore.


7 Comments

  1. Bravo basha i tregove salihut te verteten e bashkepunimit qe klani mafioz e kriminal i Trusti i Geshtenjave ka bashkepunuar me famijen mafjoze te berishes,trego dhe te tjerat o lulzime

  2. Sa here hap gojen , mut nxjerr nga ajo haje . Nese edhe ti e beson kete genjeshter atehere automatikisht je nje kriminel sepse ti je nder ata qe ai bashkepunioi .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.