• |
ide | kryesore

Përçarja e opozitës për betimin e Bajram Begajt, zbulohen deputetët që nuk iu bindën Berishës (EMRAT)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Seanca për betimin e Bajram Begajt si president në Kuvendin e Shqipërisë është bojkotuar nga disa deputetë, pjesë e grupit të drejtuar nga Sali Berisha.


Por, në seancë kanë qenë të pranishëm disa deputetë të Partisë Demokratike që kanë zgjedhur të mbajnë një qëndrim ndryshe. Ndërkohë, zbardhet një listë të deputetëve që ishin prezent në parlament.


Lexo më tej: Berisha bojkoton seancën për betimin e Presidenti Begaj: Sot rivendoset monizmi i plotë 

Lexo më tej: Berisha deklaroi se PD nuk merr pjesë në betimin e Presidentit Begaj, Alibeaj futet në sallë 

Ata janë ish-kreu i PD Lulzim Basha, kreu i grupit parlamentar Enkelejd Alibeaj, deputetët Grida Duma, Ervin Saliajni, Oriola Pampuri, Xhelal Mziu, Ina Zhupa, Dhurata Çupi, Ferdinand Xhaferri, Jorida Tabaku, Arbër Agalliu, Agron Gjemarkaj, Andia Ulliri, Bujar Leskaj, Flamur Hoxha, Helidon Bushati, Dashamir Shehi, Kreshnik Collaku, Zheni Gjergji, si dhe aleatët e PD, Vangjel Dule, Mesila Doda, Shpëtim Idrizi dhe Fatmir Mediu.

Po ashtu në sallë kanë qenë të pranishëm edhe deputetët e LSI, kryetarja Monika Kryemadhi si dhe deputetja Erisa Xhixho.


8 Comments

 1. Keta nuk jane më “deputetet qe nuk i binden Berishes” !

  Keta njihen tashme si ZARA AMBASADE , te paster!

  Madje kot nuk krijojne nje parti te re te tipit Partia e Ambasades … X (Afgane, p.sh.)

 2. Kaptera , prostituta , kriminelë , fshatarë, drogaxhinj , imorale, hajdut votash, …….kto jane elementet qe perbejne qeverisjen dhe institucionet e edvin disenjatorit me thonje te paprerë dhe mbushur me kakē,…..
  Njekohsisht tregon dhe formatin e shoqerise shqiptare qe ivoton dhe mbeshtet ,shkurt hesapi kyvend ka pjerdhur me kohe e vakt lum kush e kupton dhe vepron ne interes sebythesvet

 3. E kujt i plasi kari ne vajten keta apo jo. Keta e dine shume mire ne zgjedhjet e ardheshme sdo jen me deputet

 4. Gazi nuk paska qene ,si duket ka shkuar te ngushelloj bashen qe nuk arriti te behet president,i futi gishtin Rama kur ishte ne gjume,suksese ne jete😂😂😂

 5. në mars 2021 zbuloi dokumentet që provojnë ekzistencën e një lumi miliardash të serbëve të nisura nga parajsat fiskale dhe të mbërritura në Tiranë.

  Miliardat në cash janë menaxhuar nga Argita Berisha dhe nga ortakja e saj, Flutura Kola, nga dhëndri i kryeministrit Jamarbër Malltezi dhe nga Erion Isufi, kunati i Lulzim Bashës. Investigimi tregon që një pjesë e atyre lekëve të Lazareviçit kanë përfunduar në xhepat e Jamarbër Malltezit dhe Argita Berishës

 6. Hahahaha sa qesharak qe jane bere a ka ndanje te shkolluar ne ripjerdhje apo jan shkolluar vetem si hajduter dhe zhgaravites.
  Po kaq trash mo si Coli debatikas mo hahahaha tradhetari Doktor prefesor zoti Sali Berisha. Hahahaha. O cu kenaqem Duke lexuar e degjuar keshtu mostrash te pa fytire.

 7. Dash Shehu pa tjetër.Nuk e ka dash Berishën.Ata të çamëve po dihen që zara jan e shkojnë sa anej këtej.Ai i republikanëve mahet si amerikan dashes i madh!!!Ajo e LSI si e majtë që është s’ka si të mos jetë e të tjerët pseudodemokrate e zare të Ramës.Pastaj u dihet fati.Sdo jenë më deputetë në zgjedhjet e ardhëshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.