• |
ide | kryesore

Tjetër incident në jug, skafi përplas të miturën në Himarë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një tjetër incident është shënuar në jug të vendit. Mësohet se një skaf ka goditur një fëmijë, gjendja shëndetësore e të cilit nuk dihet ende. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në plazhin e Potamit, në Himarë.
Ky është incidenti i tretë i shënuar brenda pak kohësh, ndërkohë që policia ka njoftuar se ka intensifikuar kontrollet në bregdet për të parandaluar aksidentet me mjete lundruese.4 Comments

  1. O shtet bole , bllokojini se njerezit te ne nuk dine cfare eshte ndergjegja. Edhe skur ta rripni te gjalle ate qe e beri kete gjeme , kjo nuk e sjell me ne jete ate engjell pa faj.

  2. Plazhet shqiptare jane nje xhungel e vertete. Mjetet motorike levizin pa kufi deri aty ku lahen pushuesit e parakalojne prane tyre, bregu e rera jepen per hotelet e bizneze pa kriter, duke lene shume pak ose aspak plazh publik, cmimet, sherbimi dhe pastertia lene shume per te deshiruar…

    Ky realitet eshte larg propagandes per miliona turiste qe vijne e ikin te mahnitur nga pushimet ne Shqiperi.

    Eshte koha per zbatimin e normave dhe ligjeve te miratuara ne te gjithe vendin, ne toke e det, ne fshat e qytet, ne menyre qe ta bejme Shqiperine te jetueshme e normale, se per vend turistik normal duhen vite….

  3. N q se i ka mbetur sadopak moral ministrit te brendshem, drejtorit te pergjithshem te policise apo drejtuesve te policise te Vlores apo Himares, duhet te zhduken menjehere nga postet qe kane, pasi ai femi humbi jeten, dhe ngjarje te tilla ishin paralajmeruar. Turp per policine qe nuk mori asnje mase

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.