• |
ide | kryesore

“I Just Killed My Dad” seriali më i fundit i Netflix, këshillohet mos të shihet me familjarët

-Instant, F1, Paparazzi

“I Just Killed My Dad” ” duhet të renditet mjaft lart në listë edhe pse wshtw njw serial qw nuk duhet parw nw shoqwrinw e familjarwve.


Megjithatë, ka mjaft kthesa në dokumentarët më të fundit të Netflix-it për krimin e vërtetë për të mbajtur audiencën të angazhuar, me një rast tjetër të bujshëm që është më shumë një arsye duke pasur parasysh rrëfimin e menjëhershëm të vrasësit.


Fraza në titull u shqiptua në vitin 2019 nga 17-vjeçari në atë kohë Anthony Templet, i cili sapo kishte qëlluar të atin në shtëpinë e tyre në Baton Rouge, Luiziana.

Gjatë tre episodeve, regjisori Skye Borgman tregon ngjarjet që i paraprinë atyre veprimeve, duke përfshirë akuzat për abuzim dhe rrëmbim të fëmijëve, si dhe vendimin e babait të Anthony, Burt atë dhe kërkojnë që ai të dijë vendndodhjen e djalit në çdo moment.

“Sapo vrava babin tim” kështu gradualisht zbërthen shtresat e kësaj sage të ndyrë “i ndyrë” është fjala operative për pothuajse gjithçka që bën Netflix në hapësirën e krimit të vërtetë, duke përfshirë hyrjet e tij të fundit “Njeriu më i urryer në internet”. “dhe “Ati ynë”.

Ajo që e bën gjithçka turbulluese është përgjigja e mpirë dhe joemocionale e Anthony me sa duket i bindur se nuk ka bërë asgjë të gabuar dhe mënyra e tij e përgjithshme, që tregon se jo të gjithë kanë qenë në rregull brenda shtëpisë.

Sinqerisht, “Unë sapo vrava babin tim” duket se ekziston kryesisht për shkak të atij titulli që tërheq vëmendjen, i cili bashkon filmat e modës së vjetër të shfrytëzimit me çmimin që zakonisht gjendet në kanale si Investigation Discovery.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.