• |
ide | kryesore

Meta: Kush kërkon të shpikë investitorë strategjikë mbi popullin e Shqipërisë, i ka llogaritur keq pasojat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, u shpreh se kush tenton të shpikë investitorë strategjikë mbi popullin shqiptar, i ka bërë keq llogaritë për pasojat.


Me anë të një statusi në Facebook, Meta ka postuar një pjesë nga konferenca e sotme për shtyp ku denoncoi atë që ai e quajti aferën e Portit të Durrësit.


“Investitori më strategjik mbi këtë tokë është populli i Shqipërisë.
Kush kërkon të shpikë investitorë mbi investitorin më strategjik e ka shumë gabim dhe i ka llogaritur keq pasojat.
Llogaridhënia, e pashmangshme!”, shkroi ai.


9 Comments

 1. Temen e semes. Enveri ne byth.
  Te njetat fjal si dikur. Parrullat e partis.
  Populli flet, Partia vepron.
  C thot populli ben partia.
  Poppulli vendos fatet e veta.

 2. Ka kohe qe ka rreshkit ky. Po lufton, por me mullinjte e eres. Ky vazhdon luften, me 4 deputete ne kuvend, pa qene deputet vete. Se ke perfaqeson, ne emer te kujt flet nje zot e di.
  Gjithsesi fitore te kemi me kete kokeloqe.

  1. Si korrupsioni, ashtu edhe pjesëmarrja në krimin e organizuar, për të cilat Sali Berisha është i ndëshkuar nga qeveria e SHBA dhe Britanisë së Madhe, janë vepra që kanë dënime dyshifrore nga Kodin Penal i Republikës. E krahasim me kundravajtjet administrative, për të cilët Llalla largoi deputetë, janë shumë më të rënda.

   Por, kjo kërkesë e mazhorancës konsiderohet si “sulm ndaj lirisë” dhe “pa prova” ndërkohë që në vitin 2014, nuk se u kërkuan prova për të larguar të tjerët, pavarësisht rastit aktual. Një vit e ca muaj më parë, përpara se SHBA të shpallë Non Grata Sali Berishën, PD zyrtarisht kërkoi që të ndalonte Tom Doshin të kandidonte në zgjedhjet e 25 prillit me logjikën se është shpallur Non Grata. Sot, thonë SHBA nuk ka prova për Berishën.

   1. Ti i 22:33,ke harruar ta postosh komentin pa lidhje ne nje temë tjeter,shpejt mos e ler rastin te te shpetoje,do marresh dekorate ne fund,edhe pse nuk i ben pershtypje kurrkujt.😛

 3. Salle gjyqi ne Tirane kunder Hysni Shoshorit per agjitacion propogande. Ngrihet prokurori dhe jep pretencen me 25 vjet heqje lirie. Heshtje ne salle. Nje ze i fuqishem ne rreshtin e pare trondit sallen: Me vdekje, me vdekje pushkatim. Nje burre me nje leter ne dore ishte pikerisht sekretari i partise i fakultetit te Mjeksise Sali Berisha i cili beri qe prokurori ti kerkonte letren qe mbante ne dore qe ishte nje trakt armiqesor qe cuditerisht ishte gjetur nga Sali Berisha ne oborrin e fakultetit. Prokurori sa lexoi traktin u ngrit perseri dhe ndryshoi pretencen ne Vdekje pushkatim per Hysni Shoshorin. Sali Berisha i kenaqur per sherbimin ndaj Enver Hoxhes u ul ne vend. Mirepo per ironi te fatit ishte presidiumi i kuvendit popullor antar i te cilit ishte dhe Kristaq Rama qe uli vendimin nga Vdekje pushkatim ne 20 vjet heqje lirie. Dhe Hysni Shoshori doli nga burgu dhe shkoi tek zyra e kryetarit te pdse qe ishte bere Sali Berisha qe nuk e njohu. Ai i tha me njeh, une jam Hysni Shoshori qe jam denuar me vdekje me fjalen tende ne gjyq. Ti nuk je kryetari i pdse por je turpi i partise demokratike. Saliu i tronditur nga skena ku ndodhej urdheroi rojen ta nxirrte jashte Hysni Shoshorin dhe e perndoqi barbarisht derisa sa vdiq. A doni me per te ditur se cfare akuzash

 4. Bëri thirrje për vrasjen e policëve, zyrtarja e Berishës “pendohet”: U keqkuptova. Berisha e merr në mbrojtje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.