• |
ide | kryesore

Skualifikohet 3 javë, Nunez i kërkon ndjesë tifozëve për goditjen me kokë ndaj Andersen: “Mësoj nga gabimet”

-Instant, Sport

Debutimi i Darwin Nunez në Anfield Road sigurisht që nuk ishte ai që uruguajani kishte imagjinuar. Sulmuesi, i cili erdhi nga Benfica në verë për shumën rekord prej 85 milionë paundësh, u përjashtua nga fusha në minutën e dhjetë të pjesës së dytë pasi goditi me kokë mbrojtësin e Crystal Palace, Joachim Andersen. Pas kritikave të shumta të marra, 23 vjecari ka dashur t’u kërkojë falje bashkëlojtarëve dhe tifozëve të tij përmes rrjeteve sociale.E para në Anfiled nuk harrohet kurrë dhe sigurisht që Darvin Nunez nuk do ta harrojë, i përjashtuar në fillimin e pjesës së dytë pasi i dha një goditje me kokë danezit të Crystal Palace, Andersen. Mbrojtësi e kishte provokuar uruguajanin gjatë gjithë pjesës së parë, por kjo nuk e justifikon reagimin e tij, që u pasua nga kritika të ashpra. Situata u përkeqësua, sepse kartoni i kuq i kushtoi Nunez tre javë skualifikim për sjellje të dhunshme dhe e ka futur në telashe Klopp, i cili tashmë duhet të bëjë pa Jotën dhe Firminon për shkak të dëmtimit. Kështu që sulmuesi uruguaian e ka ndjerë të nevojshme t’i kërkojë falje klubit dhe tifozëve.

NDJESA E NUNEZ
Sulmuesi iu drejtua rrjeteve sociale për të kërkuar falje për sjelljen e tij të papranueshme: “Jam i vetëdijshëm për qëndrimin e keq që pata. Unë jam këtu për të mësuar nga gabimet e mia dhe kjo nuk do të ndodhë më”, shkroi ai në spanjisht në Tëitter. Më pas 23-vjeçari nga Artigas ka shtuar një postim të dytë, këtë herë në anglisht: “I kërkoj falje tifozëve të Liverpool”, ka shkruar ai, duke shtuar “I’ll be back” (Do të kthehem).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.