• |
ide | kryesore

Video/ Perin pret penalltinë e shpëton Juventus: kundër Fiorentinës një barazim i vuajtur

-Instant, Sport, Video

Barazim dhe emocione në Franchi. Në ndeshjen që hapi javën e pestë të Serie A mes Juvesntus dhe Fiorentinës, përfundon 1-1. Në Firence u zhvillua një ndeshje e ekuilibruar, por janë Violat ata që largohen nga fusha me më shumë se një keqardhje. Pothuajse gjithçka ndodhi në pjesën e parë, me skuadrat që më pas zbritën në pjesën e dytë duke ulur ritmin. I shërbyer nga Kostiç, Milik (9′) zhbllokoi ndeshjen me një prekje të topit me trup, pastaj Kouame (29′) balancoi gjithçka në kundërsulm në një përmbysje frontesh që e gjeti zbuluar Juventusin. Në fund, Perin shpëtoi Allegrin nga përmbysja duke i pritur një penallti Jovic (44′).


Bardhezinjtë dalin nga Franchi me një pikë: ndaj golit fillestar të Milik, përgjigjet në fakt Kouame në kundërsulm. Në minutën e 9′ sulmuesi polak gjeti golin e dytë personal në dy ndeshje, në fund të një aksioni të finalizuar pas goditjes-kros të Kostic në zonë. Sulmuesi viola, në të 29′, u tregua shumë i aftë të shfrytëzonte një top në thellësi të Sottil. Në minutën e 43′ Perin devijoi në shtyllë penalltinë e Jovic, të akorduar për një prekje me dorë të Paredes, në debutimin e tij me Juven, të sinjalizuar nga VAR. Barazimi i tretë në pesë ndeshje për Allegrin që mbetet i pamundur në Serie A, por që rrezikon të shohë Romën të shkëputet +4.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.