• |
ide | kryesore

Apple prezanton opsionin e ri në iPhone

-Instant, F1, StilApple po shton një veçori të re “Clean Energy Charging” në iPhone.Kompania e bëri njoftimin pasi lëshoi ​​përditësimin e fundit ,iOS 16.

Funksioni synon të zvogëlojë gjurmën e karbonit duke optimizuar kohën e karikimit kur rrjeti përdor burime më të pastra energjie”,  thuhet në njoftimin për shtyp.

Ai do të jetë në gjendje të presë derisa rrjeti elektrik të përdorë më pak energji dhe të funksionojë me më shumë energji të pastër.  që  mund të jetë i dobishëm në situatat kur fuqia është e kufizuar.

Apple

Kompania zbuloi se funksioni do të vijë në një version të ardhshëm të iOS 16. Bashkë me të do të shtohen dhe veçori të tjera: si mënyrat e reja të ndarjes së fotografive me familjen. Opsioni do të kufizohet në SHBA,  për shkak të nevojës për të pasur informacion lokal nga rrjeti i energjisë.

Lexo Edhe:
Apple lancon përditësimin e fundit të iPhone – Lapsi.al

Marrë nga: Independent
Përktheu: Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *