• |
ide | kryesore

A do të paguanit 1000$ për diçka që mund të vishni vetëm online

-Instant, Paparazzi, Slider

Etiketa e modës së teknologjisë Auroboros është një nga një sërë markash që formësojnë peizazhin e modës dixhitale. Një botë në dukje utopike ku dizajnerët janë të çliruar nga praktikat fizike. Paula Sello dhe Alissa Aulbekova janë bashkëthemelueset e kësaj marke me bazë në Londër.


Marka dixhitale e modës Auroboros ka bashkëpunuar me studion e arkitekturës Voxel Architects për të krijuar një ndërtesë virtuale në formë rakete për të pritur eventin përmbyllëse të Javës së Modës Metaverse.
Metaverse


Ndërtesa dixhitale, e cila ndodhet në lagjen luksoze të botës metaverse të bazuar në, Decentraland, është projektuar për të inkurajuar eksplorimin dhe ndërveprimin midis të ftuarve.

Metaverse

“Hapësira u ndërtua në mendje si një pamje eksploruese që vizitori jo vetëm të mësojë më shumë për koleksionin dhe Auroboros, por të angazhohet në një mënyrë që nuk do të ishte e mundur fizikisht,” thanë Alissa Aulbekova dhe Paula Sello, bashkëthemeluesit e Auroboros.

“Frymëzuar nga format organike, mistike, është projektuar që të gjithë të ftuarit të shijojnë performancën dhe ta shohin koleksionin nga afër nga një kënd 360 gradë”.

Brenda, do të shfaqen gjashtë pamje nga koleksioni më i fundit i veshjeve dixhitale të Auroboros, Biomimicry. Ashtu si ndërtesa, koleksioni është i frymëzuar nga natyra dhe përmban fustane me pupla dhe dy pjesë të ngjashme me nimfat që janë të pajisura me thekë që duken si alga deti.

Ndërsa artikujt në koleksion janë ekspozuar tashmë në Festivalin e Dizajnit në Londër dhe Javën e Modës në Londër 2021, kjo është hera e parë që njerëzit do të jenë në gjendje të blejnë veshje si argumente jo të këmbyeshme (NFT) në një ankand të mëvonshëm përmes tregut të kuruar NFT UNXD.
Metaverse


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.