• |
ide | kryesore

Boomerang-u i leksioneve të moralit për Londrën

-Instant, 1, Ide
andi bushati fadroma

A ka vlerë mbrojtja e një kauze të drejtë nga njeriu i gabuar? Kjo është pyetja që mund të shtrohet pas polemikave që ngalli Edi Rama në përgjigjen e tij kundër ministres së brendëshme britanike Suella Braverman. Nëse i lexojmë gërmë për gërmë, pjesa më e madhe e atyre që kryeministri ynë cicëroi fillimisht në Twitter dhe i përforcoi, më pas, në intervistën për BBC Newsnight, janë të vërteta. Ato rezonojnë njësoj si për shqiptarët, po ashtu dhe për të gjithë ata liberalë perendimorë, kundërshtarë të politikave raciste dhe ksenofobe që i keqpërdorin emigrantët si “koka turku”. Pra, në pamje të parë, Edi Rama bëri mirë që “i theu turinjtë” ministres së brendëshme Suella Braverman, e cila i cilësoi ata që kapërcenin kanalin e La Manshit si “pushtues”. Ai ndoshta mori duartokitjet e bashkëkombasve patriotë dhe të laburistëve britanikë, ndërsa i etiketoi si “çmenduri” konceptet e saj. 


Ai arriti të tërheqë më shumë vëmendje nga sa e ndrydhin kufijtë modestë të vendit që përfaqëson, duke kërkuar respekt për qeverinë e tij dhe duke u renditur përkrah asaj pjese të opinionit që nuk ndan këndvështrimin e konservatorëve ekstremistë dhe radikalë.


Lexo me tej:

“The Observer”/ Shqipëria, pse të gjithë duan të ikin

Pra edhe njëherë, Edi Rama, ia doli të provojë ekstimin e atij që shkakton polemika globale, njësoj si atëherë kur e nxiu Donald Trumpin, si “turp i njerëzimit”, gjatë fushatës elektorale të SHBA-ve, apo tani së fundi, kur tentoi ti tregojë Evropës, se si duhej ta toleronte mardhënien e serbëve me Putinin.

Por, në ndryshim nga këto dy raste, apo ndonjë ëndërr marroke për t’u bërë ndërmjetës në konfiltin mes Erdoganit dhe Greqisë, polemika që ai shkaktoi këtë herë, kishte lidhje me vendin, bilancin e qeverisjes dhe stabilitetin e shtetit që ai përfaqëson. Ky qe edhe gabimi drejt  të cilit e yshti mania për protagonizëm në mediat e mëdha të globit.

Natyrisht, për këdo gazetar në botë, konflikti mes një qeverie të fuqishme, si ajo britanike, dhe një vendi të vogël që prodhon emigrantë është tejet grishës. Aq më tërheqës bëhet ky duel mes Davidit dhe Goliatit, kur i vogli ka privilegjin e falmurmbajtësit të betejës kundër racizmit dhe ksenofobisë. Për këto arsye qëndrimet e kryeministrit shqiptar patën jehonë, u rimorën nga mediat, nga opzitarët e qeverisë së Rishi Sunak dhe nga ndonjë propogandist i tezave të Tiranës zyrtare në perëndim.

 Reportazh i The Times: Udhëtimi i një nëne me vajzën 8 vjeçe nga Tirana në Angli

Vetëm se në teoritë e komunikimit ka një një regull të pashkruar: ai që i hap gazetarëve portën e një historie joshëse, bashkë me të humbet edhe pushtetin për ta shitur atë sipas rregullave të tij. 

Këtu Edi Rama prodhoi një efekt bomerang. Ai pati aftësinë ta shndërojë konfliktin me Suella Braverman në një lajm kryesor, por ai nuk mundi ti pengonte më reporterët britanikë të merrnin avionin për të hetuar shkaqet e eksodit të tretë më të madh të shqiptarëve (pas atij të viteve ‘90-’91 dhe ‘97).

Dhe ajo që po rezulton nga fluksi i pandodhur i artikujve të të përditshmeve britanike, është e tmerrshme për jo vetëm për Edi Ramën, por edhe për të gjithë ne që duke mbajtur atë në krye, kemi devijuar nga rruga e demokracisë dhe një shteti funksional.

Lapsi.al i ka shfletuar dhe në titujt e gazetave britanike nuk ka më sekrete. Shqipëria po zbrazet. Të rinjtë mezi presin që të çajnë ferrën. Varfëria, krimi dhe korrupsioni i kanë hequr mbarë popullsisë, por sidomos asaj të aftë për punë edhe iluzionet e fundit për të nesërmen. Përmes reportazheve të gjata, intervistave me kandidatë për emigrim, shifrave kokëforta, pothuajse në unison, korespondentët specialë nga Londra, i kanë nxjerrë bojën asaj propagande, që me çmimin e milionave dhe me ndihmën qesharake të Alistair Campellit, Tirana është përpjekur të ndërtojë prej vitesh.   

“Shuplaka” e gazetares britanike për Ramën: E vërteta pse shqiptarët vijnë tek ne

Dhe kur lexon këtë lumë kronikash e analizash që vizatojnë mjerimin e një vendi që lëngon nën një regjim kleptokratik, natyrshëm të lind pyetja: po pse duhej që Edi Rama të krijonte kushtet e ekspozimit kaq brutal të një gjendjeje që reket të maskojë prej kohësh? Mos vallë deliri për protagonizëm e ka mundur tek ai sensin e realitetit? Mos ndoshta vetësiguria e tepruar i ka rrënosur bindjen se, njësoj si në Shqipëri edhe në Britani, të vërtetën mund ta fshëhesh me aftësinë për batuta?

Pak rëndësi ka se cila nga këto pandehma është më pranë të vërtetës, një gjë shihet e qartë: duke dashtur të krehë vetullat, Rama nxori sytë. Në ndezjen e polemikës me ministren e brendëshme britanike, ai dëshmoi se është njeriu i gabuar edhe kur i duhet të mbrojë një çështje të drejtë. Qëmtimi i fakteve dhe arsyeve të emigrimit të shqiptarëve e nxorën atë zbuluar. Ai arriti ta përmbysë debatin në dëmin tonë, nga dënimi i racizmit të atyre që na trajtojnë si pushtues, në tablonë e një shteti të dështuar, nga i cili arratisemi, pasi nuk mundemi ta përmirësojmë.

©Lapsi.al


46 Comments

 1. E gjithe veprimtaria e regjimit rilindas qe nga viti 2013 e kete ka synuar pikerisht kete rezultat
  Burgosja ne mase (vetem ne nje vit 38 000 vete) per kundravajtje adminstrative, shembja e mbi
  9 000 shtepive dhe nzjerrja perdhunshem banoreve ne rruge te madhe, zbatimi selektiv i ligjit
  per votuesit opozitare, legalizimi i sistemit te tmerrshem te patronazisteve, kthimin e punesimit ne
  administrate e ndermarrjet publike ne molle te ndaluar per te papreferuarit e regjimit, pasiguria
  juridike, pamundesia e ndryshimit te pushtetit me vote, rushfetet e majme nga ana e administrates
  per kryerjen e sherbimeve publike , diskriminimi i zonave veriore , etj kane qene dhe jane disa nga
  taktikat qe regjimi ka bere per te vrare shpresen se ne kete vend mund te jetohet me pune te
  ndershme.

 2. BE do te ngreje nje komision i cili do te ngreje nje komision tjeter per ballkanin perendimor,pastaj ky komision do te ngarkoje nje te derguar te posacem i cili do te bredhe neper vendet e ballkanit.
  Pastaj mbas 2-3 vjetsh do te raportoje tek nenkomisioni i komisionit te komisionit te parlamentit te BE,
  Nderkohe Ju shqiptaret thurni triko dhe corape leshi se e keni tradite.
  E ku eshte bumerangu ketu..
  Fishta i tha _ju anglezet nderruat fene per nje kurve,jo me do merren me ne.
  Jemi ne rrjeshtin e fundit te limitit te lekures se shengenit.

 3. Zoti Bushati, me pelqejne shkrimet tuaja. Mendoj se jeni koherent dhe nga te paktet analiste opozitare te cdo qeverie.
  Nga pozicioni im modest nje sugjerim: fjalet “regull”dhe “reket” shkruhen me “rr” te forte: rregull dhe rreket.
  Iu thoni redaktoreve ta kene parasysh, eshte nje gabim qe te vret syrin.

  1. I paemër 07/11/2022 te 20:01 – a nuk e di ti se bolsheviku Bushati eshte shkrimtar, redaktues, botues dhe komentator anonim i gazetes se vet. Gazetar qe nuk do te shkruaj gjuhen e vete.

 4. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE MUHAMED VELIUT-KOL SALLAKU MASTUBON LIVE NE REPORT TV…! thotë:

  ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA POLICIA E KOSOVES E KAPI YMERIN DUKE JA FUT KARIN NE BYTH EDI RAMES ALEXANDER VUCICIT DHE BATON HAXHIUT AFER SHTEPISE SE ALBIN KURTIT

 5. një faktor i fortë që ka ndikuar në “prerjen e gjunjëve” të “primareve”, është qëndrimi i qartë dhe i vendosur i PD zyrtare drejtuar nga Alibeaj, e cila i dha fund farsës së bisedimeve me Berishën dhe deklaroi se do të hyjnë në zgjedhje me kandidatët e tyre, duke mos përjashtuar mundësinë që në ndonjë rreth të bëjnë aleancë mes kandidatëve.Qen e mace po shkruajne pse rama kritikoje qeverine angleze ku dhe mori faljet qe kerkoje kryeministri britanik,por nuk mund te mos shkruaje dhe ti kopili i bllokut ne preherin e Enverit te spiuneve salih metaj

  1. Good,good,very good,very very good good.
   Majmuni para se ta haje bananen, e proven ne vrime te bathes qe nqs vrima ja nxe atehere ai e ha.
   Kur nuk te nxe bytha cke qe ha kot.

 6. ANDI BUSHATI & ARMAND SHKULLAKU E TALLEN KEQ ZAGARIN E MJERUAR POSHTERUAR SHQELMUAR ABUZUARE DHE FRUSTRUAR SEXUALISHT YMER G KELLIREN,OSE SI I THOTE SALI BERISHA YMER CORAPEN thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT MUHAMED VELIUT DHE ALEXANDER VUCIC E EDI RAMES E MOS SHKRUEJ KETU TE LAPSI.al

 7. Good,good,very good,very very good good.
  Majmuni para se ta haje bananen, e proven ne vrime te bathes qe nqs vrima ja nxe atehere ai e ha.
  Kur nuk te nxe bytha cke qe ha kot.

 8. I nderuar Andi Bushati, me lejen tuaj nje urim ketu tek Lapsi.al!
  Sot me 8 Nentor, Partia jone e Patronazhisteve i uron nga zemra Socialistet e emeruar Rilindas nga Rama, me pare Puniste nga Enveri e ne lindje Komuniste nga Dushani e Miladini – Gezuar 81-vjetorin e Memes suaj nisur me makiazh Serb, me pas Rus e Kinez e tashme me parfum Perendimor persiper!!

 9. Sa me shpejt ta largojme kete delirant aq me shpejt i japim fund marrezive te nje te marri por mbi te gjitha aq me mire per te gjithe kombin Shqiptar . Nje hajdut me pak , nje delirant me pak , nje i marr me pak por mbi te gjitha nje antishqiptar me pak .

 10. Duma lë mandatin e deputetes dhe sulmon Berishën: PD duhet të ketë në krah Amerikën! Mos u gënjeni nga kllounët,shpellkaret e spiuneve komunist ka filluar te komentojne anglish duke mos ditur mire shqipen,gallate me kete rrace te qelbur cecenesh

  1. Cecenet e sat’eme qe ta kane shkordhyer bythen aq sa ke harru emrin or kurve.

 11. Si gjithnje Andi perfekte ne analizen e tij.

  Ne pergjithesi gati i gjithe perendime eshte ne nje grade degradimi.

  Shihni cfare ndodh meret Blinken me Berishen apo ambasadori kurvar i Britani po me Berishen, sikur nuk ka halle e shqetesime te tjera duke filluar qysh nga lufta ne Europe.

  Pastaj mire ja bejne qe u shesin droge popujve te droguar te perendimit apo lgbt.

 12. YMER GELBAZA KUR MASTUBON NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT ME QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH SKENDER MINXHOZIT DHE KOL SALLAKU SKYPE

 13. Partia Demokratike në vitin 1992 erdhi në pushtet si mazhorancë plebishitare e shqiptarëve në qeverisje. Zgjodhi Presidentin, Kryetarin e Parlamentin, Kryeministrin, kreun e shërbimit sekret, zgjodhi krerët e gjykatave, Kryeprokurorin, e mori me një dinakëri politike drejtimin e të gjithë pushtetit vendor në vend. Per ty cecen qe ke emer dhe kontribon ne shtimin e ceceneve te tjere duke shkerdhy motrat vajzat mamin dhe keshtu mbushet foltorja me cecene te rinj dhe kenaqet spiuni salih metaj

  1. Bythen ty familjarisht ta kane shkallmu ato Cecenet aq fort sa as emrin tend nuk e kujton mor budall. Mbaje ne goje e kafshoja Karin e tyre o kurv moterqire.

  2. Bushat e verteta ka shume rendesi edhe pse gazetar shqiptare sduan ta pranojne. Populli shqiptar I pelqen cfare i ofron gerdalla kryeminister si Enveri njekohe, por te huajt I referohen fakteve numrave pamjeve, ndodhive te vertetuara, shqiptaret ende tek lideri global qe thyen turinjte e keqdashesve dhe diskutojne kafeneve sa I zoti eshte. Eshte ceshtje mentaliteti duam te degjojme ate qe duam jo te verteten, e meritojme kete mjerim keq per te rinjte te kapur ne mes te ketij tranzicioni te pafund e te trasheguar nga eterit dhe bijte e tyre.

 14. Numri i bashkëpunëtorëve vullnetarë është rreth 400 mijë, ndërsa vetë Sigurim i Shtetit ka pasur në organikë 1 mijë e 400 punonjës. Një pjesë e bashkëpunëtorëve të ish Sigurimit të Shtetit kanë ndërruar jetë, një pjesë janë në pension dhe jashtë vendit, ndërsa spiunët e rekrutuar kryesisht pas viteve ’70, janë në poste të larta publike.O cecen e paske bere detyren per sot i shkerdheve mamin motren e vajzen,tani hapi rruge dhe ceceneve shpellkare te foltores

 15. ARRESTOHET YMER G KELLIRA-POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH BLEDI MANES DHE FRROK CUPIT

 16. Iku i pari Mark Marku, iku Grida Duma, iku Alfred Rusha, iku, iku, iku. Kanë 32 vjet vetëm largohen me mijëra drejtues dhe kontribues nga kjo parti që vetëm demokratike nuk është.

  Po ikin të gjithë ata që janë afër dhe e kanë kuptuar se me Sali Berishën e kanë humbjen në xhep.

  Po qëndrojnë vetëm disa kufoma që kanë vdekur politikisht

  1. Ku ka rrjedhshmeri dhe largime ka edhe demokraci! Nga ju aty ska ikur asnje se smunden ! Ua fik deren lideri botror! I nxjer te palarat ose i fut ke vendi! Ik tashi muhabet idiotash! A e shifni se keni 100 vjet ne pushtet dhe sa te fryr dhe kercenus jeni ende? Siu gjen trupi qetsi se keni marraz urrejtjw dhe madhje nga pushteti! Kujdes kur i ngjisni shkallet me mire avash avash se duke i kapercyer ne renien qe do keni do thyeni qafen! Injorant te parfumosur me delir madheshtie!

 17. Berisha mashtron publikisht për ditë, 3, 4, 5 herë në ditë, çdo herë që i vënë një mikrofon përpara dhe çdo herë që u shkruan ndjekësve të tij digjitalë. Berisha jeton me mashtrimin. Ai krijon jo paqe, por kaos dhe pasiguri.

 18. Ngrehu nga tastiera ku poston Bajgat e Mero Bazes or kurve se na i ke lene neve komshinjve ne dere Pallimin e robve te shtepise sate…

 19. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH MUHAMED VELIUT DHE KOL SALLAKU SKYPE-s thotë:

  KUR TE GJITHE NE DARKE SHKOJNE NE SHTEPITE E TYRE TE DASHNORET OSE GRATE E TYRE
  YMER GELBAZA KELLIRA IK E JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PAY TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENIT TE BABIT

 20. Në fillim u quajt ‘Parti e Tropojës’, e nganjëherë edhe ‘parti e Kavajës’, por nuk u bë kurrë ‘Parti e vlerave të Shqipërisë’. Sulmin ushtarak që zhvilloi qeveria e Partisë Demokratike kundër popullit të vet në vitin 1997 e 1998, e kalkuloi pikërisht si ‘luftë fisi’, ku militantët e Veriut do të pushtonin për vdekje njerëzit në Vlorë e në gjithë Jugun. Edhe në lidershipin e Foltores së Berishës që u zhvilluan para një viti, 25 për qind e liderëve ‘të zgjedhur’ ishin nga Tropoja dhe 15 për qind janë kushërinj e nipa e mbesa të Berishës.Cecene ta salihut e lexoni meron nga tre jater here ne dite dhe ketu hiqeni sikur e shani o kucka shpellkaresh

  1. Cecene do ti or bythqire?? Ja ku e ke ne krye te Kuvendit shurraqen Lindit Nikolla, 100% ashtu Cecene si e do e ke dhe me diplome Kristali me mesatare 5.5 e ke.

 21. PD është ndërtuar në formën e piramidës ku lideri adhurohet, për liderin jepet jeta, liderit i thuhet në sy se ‘të dua më shumë se fëmijët e mi’, dhe i deklarohet se ‘për ty vras Edi Ramën’. I keni parë të gjitha në PD. Grida meriton të konsiderohet ‘e adhurueshme’ prej disa liderëve dhe anëtarëve të tjerë, sa kohë që lideri Berisha e ka shpirtin në ajër. PD ka formën e turmës, jo të një grupimi politik legal.

  1. Pse a thu ne ps ka njeri mendere ti dal kunder edi rames! Po ai i kap vartsit me shpulla mir idiot! Ai ska etik pune! Ska asgje! Ka vetem para dhe eshte njeriu me i korruptuar prandaj e mbajn ne pushtet parat dhe interesat e atyre qe ky ua plotson pa nje pa dy! Po kujt ja thoni prrallat me cecen ju o kokderra!

 22. Ky Emerharruari qe ka gjysmen e komenteve ketu eshte i zakonshmi Ethem Lalaj, nje ish Kapterr i kohes Merhumit andej nga katundi i Mehmet Shehut qe i kane ngarkuar detyre patronazhisti te kopjoje c’del nga vrima bythes se Mero kurves tek TemA.

 23. ARRESTOHET YMER QELBAZA KELLIRA POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT thotë:

  YMER QELBAZES K I MBAN GOJA ERE MUT PRANDAJ NUK KA FEMER NE PLANET E CILA I OFROHET YMERI
  PRANDAJ YMERI JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT
  MUHAMED VELIUT
  KOL SALLAKUT SKYPE
  CAR BOLES BOLINO DHE DRITAN HALE-s

 24. Ti Mete je nje nga shpellkaret cecene qe jep jeten per soiunin salih karaxhic metaj ti dhe familjen e djeg vetem per salihun,ti dhe ne byth qihesh per salihun ti dhe dite nga jeta jote i jep kriminelit spiuno komunist salih karaxhic berisha

 25. Sali Berisha tregon se në atë kohë, ish- ambasadori Donald Lu i pat shkuar në zyrë dhe i ka treguar dosjen e financimeve ruse për PD. Nga mënyra si e tregon Berisha, e vetmja gjë e qartë është se Berisha ka refuzuar ta pranojë atë dosje. Vet ambasadori Lu nuk ka folur publikisht për këtë çështje.

  Por pse amerikanët shkuan tek Berisha dhe jo tek Lulzim Basha për dosjen ruse?

 26. Ai u afrua duke shtrënguar duart me ish-kryeministrin teksa tha se ky është fati më i madh i jetës së tij.

  “Unë e porosita ta bëj 2 me 2 sa një derë e blinduar. Por ai ma bëri të vogël, tha ka rëndësi që është simbolike.

  Kam kënqësinë t’i jap dorën doktorit. Është fati më i madh i jetës time të takoj doktorin pas 30 vitesh që e ndjek pas”

 27. YMER MOS SHKRUEJ KETU OR YMER SE DO KE PER TE NGORDHUR DUKE MASTURBUAR AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT thotë:

  YMER QELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT SPARTAK BRAHOS RRAHMAN RRAJES ALEXANDER VUCIC DHE EDI RAMES

 28. Nuk ekziston asnje indicio qe lidh Bogoljub Kariçin me kete projekt dhe spekulimi qe ka bere sot Berisha; perveçse eshte alibi e gatshme per pronaret e vertete te ketij projekti, eshte njeheresh dhe tregues esencial i impotences se opozites, e cila flet perralla dhe permend emra badjava, duke mos ditur asnje gje per pronesine e kompanive offshore, por e njejta opozite ama nuk pipetin per kontrata korruptive koncensionare te lidhura ne Tirane, me perfitues krejt te identifikueshem dhe te qarte.

 29. në fakt publikimi i këtij spoti tregon një skandal të ;Rithemelimit; dhe Sali Berishës. Në video shikohet qartë se flamuri kombëtar përdhoset, mbulohet me një bojë vjollcë. Ky veprim është një shkelje e hapur e ligjit dhe mbi të gjitha është një krim i parashikuar edhe në Kodin Penal.

 30. Tha se nuk i del rroga dhe e mban vëllai me para, Belind Këlliçi, mijëra dollarë për sponsorizime në rrjetet sociale,benjamini i saliut spiun vazhdon traditen e babit salih metaj

 31. Mjafton të krahasosh urrejtjen e tij çnjerëzore ndaj Dritan Hoxhës ditën e vdekjes së tij dhe faktin që nusja e djalit të Berishës, e cila njihet vetëm si shitëse brekësh të shtrenjta, shfaqet në ekranin e ndërtuar nga Dritan Hoxha, kupton se si ndahen dy botë në shoqërinë shqiptare. Një lugat i ndyrë që zhvarros dhe të vdekurit nga urrejtja dhe një gjeneratë tjetër që i punëson atij dhe nusen e djalit dhe gjithë hordhinë e tij mediatike.

 32. Ky Emerharruari i komenteve te fundit ne oret 21:04, 19:49, 16:45, 14:06 eshte derdimeni i zakonshem Ethem Lalaj, nje ish Kapterr i kohes Enverit nga katundi i Mehmet Shehut. Ka urdher partie te sjelle kopjet nga Uturaku TemA e Bazes. Gjithe jeten ka qene spiun e si i tille ka ngrene dajak sa eshte degjeneruar. Sot ka statusin e Patronazhistit kopjac. Nje funderrine tipike enveriste e strehuar ne glasat e kotecit Rilimdjes.

 33. Per cecenet e salihut dhe gazetarit te pa varur bushati, 8 njerëz të afërt të Sali Berishës, zëdhënës zyrtarë të tij, njerëz të administratës dhe familjes së tij, që drejtojnë emisione televizive në disa televizione kombëtare, përfshi dhe atë publik.

  Janë katër zëdhënës zyrtarë të tij, një tjetër anëtar Këshilli Kombëtar që drejton emision me shaka, një kandidate për deputete, nusja e djalit dhe së fundmi Grida Duma, që drejtojnë emisione televizive.

 34. Zbardhet sherri në Kuvend / “E ndërrove pjatën o b…q…? Kërma e satëme”; Rama-Leskajt: Ta tregoj unë ty, do të të shkatërroj

 35. Në fakt, ajo protestë është si një argument më shumë në luftën brënda llojit, për të mposhtur (sipas Berishës) vetëm Alibeajn. Ai dhe vetëm ai shihet si pengesa e vetme për të qenë Berisha i sigurtë në krye të asaj partie. Ai dhe vetëm ai, (dhe aspak Edi Rama) shihet si e vetmja pengesë që Sali Berisha të mbretërojë i qetë në krye të asaj partie, e cila sot është katandisur si një shoqatë lokale.

 36. Nuk te shkojne ketu keto kopje mor bythshkordhyeri i Rames – Ato jane Silazhi me bajga qe perzien Mero Baze per t’ju ngopur gurmazet e ju budallenjve te Rames qe ju rrasi Silazhin kunder Metes ne 21 janar 2011 e pastaj ju rrasi Bajgat ne gurmaz e ju ngopi kur jua zgjodhi Kryetar parlamenti e President.

 37. një verifikim i thjeshtë kemi të bëjmë thjeshtë me një gënjeshtër banale të Sali Berishës, në funksion të propagandës para protestës. Partia Demokratike nuk ka depozituar asnjë kërkesë në Kushtetuese kundër projektit për transformimin e Portit të Durrësit, për arsyen e thjeshtë se nuk ekziston një marrëveshje e miratuar.Per ty o ceceni spiun i spiuneve salih metaj qe per salihun shkerdhen mamin vajzen motren me raste dhe babin,rrace e qelbur me emer shpellkar cecen

  1. Kari i atyre shpellareve nuk te del nga goja e bytha moj kurve patronazhiste se ta kane rrasur familjarisht aq thelle sa ke harru dhe emrin si e ke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.