• |
ide | kryesore

Kurti: Tensioni jo nga targat, por nga kundërshtimi serb i nismës franko-gjermane

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë sot në një konferencë për mediat, pasi situatë së krijuar në veri të vendit.


Ndër të tjera ai tha se të gjitha reagimet e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, për situatën e fundit në veri të vendit, janë si pasojë e kundërshtimit të draft-dokumentit franko-gjerman për dialogun.


“Bëhet fjalë vetëm për refuzimin që ata ia kanë bërë propozimit të Parisit dhe të Berlinit. Janë intensifikuar kërcënimet dhe përpjekjet e Vuçiçit për destabilizimin e situatës në vendin tonë dhe këto kërcënime janë praktikisht të orientuara në drejtim të qytetarëve të vendit tonë nëpërmjet ngjalljes së frikës dhe panikut”, ka theksuar Kurti.

Lexo më tej: Vuçiç: Serbët në Kosovë nuk do të mbesin pa mbështetje 


4 Comments

 1. Po normal o Kurt normal. Duket qe eshte tension i stisur.

  Se nder te tjera edhe aty tek ju njesoj si tek ne me PD-ne, rublat bejne punen e tyre.

  Rublat motivojne Rezistencen… motivojne Revolucionin!

 2. Ju doni,qe Kurti,te plotesoje tekat e Vucicit? Ne cdo vend te botes,targat e makinave nuk ndrohen neper zona kufitare.Targa e banorit te Koseves,kudo qe ai jeton ne kete teritor,dhe me cfaredo kombesie te jete,duhet te jene njelloj,sikunder edhe ne Serbi,ndodh e njenjta gje.Kosava eshte shtet i pavarur dhe jo vetem Serbia duhet t’a dije kete,pamvaresisht se nuk desheron ta pranoje realitetin,por edhe nderkombetaret,duhet ta dine dhe respektojne pamvaresine e sa,.e jo t’i krfin bishtin,Vucicit,se paskan frike se shkon me rusine.Ne te semes te shkoje,se po e perkedhelin si shume.

 3. Po franko-gjermanet cfare bejne?
  Apo jane me parmin : po qe djale eshte i yni, po qe vajze, ta mbaje Kosova.
  Dhe United Snakes shohin nga larg, ne se do kete fitues, te dalin ne krah te tyre e te thone ishte merita jone.
  Perseritet historia e lenies ne balte si me rastin e Kurdeve, Afganeve, apo se shpejti edhe te Ukrainasve etj etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.