• |
ide | kryesore

Tabaku i përgjigjet Ramës: Sa herë shthuret gjuha mbrohet një aferë

-Instant, Lajme, Të fundit

Deputetja demokratë, Jorida Tabaku i është përgjigjur retorikës së ashpër kundrejt opozitës të përdorur nga kryeministri Rama.


Ky i fundit i quajti bedelë dhe të pa fe e të pa Atdhe.


Tabaku  tha se Rama e përdor këtë fjalor kur ndodhet në hall dhe kur mbron aferat korruptive.

Debatet e ashpra në Kuvend mes opozitës dhe mazhorancës filluan pas miratimit me 62 vota pro dhe 19 kundër të procedurës së përshpejtuar për projektligjin e Portit të Durrësit.

Teksa opozita kërkoi transparencë, kryeministri Rama theksoi se ky është një investim që do ta kthejë Durrësin në një nga pikat më të rëndësishme në Mesdhe.

Tabaku: Sa herë shthuret gjuha. Sa herë përdoret ky fjalor, dihet se po mbrohet një aferë. Sa herë rritet krimi, droga. Ju kujtohet droga me avionë? Kjo gjuhë tregon nivelin e politikë-bërjes se kësaj qeverie dhe këtij kryeministri. Tregon edhe këtë mënyrën e vjetër të politikës që ka kapur për fyti që ka kapur parlamentin, politikën. Llumin ku është politika shqiptare. Nuk e kam lexuar dokumentin e portit të Durrësit, se po luftojmë për transparencë, ky sulm nuk mund të justifikohet me asgjë. E njëjta gjuhë u përdor edhe për inceneratorin e  Elbasanit, një ish deputet i PS është rikthyer në qeli sot. Kjo gjuhë shpjegohet vetëm pas asaj që po ndodh pas dyerve të SPAK-ut.


10 Comments

  1. PD është ndërtuar në formën e piramidës ku lideri adhurohet, për liderin jepet jeta, liderit i thuhet në sy se ‘të dua më shumë se fëmijët e mi’, dhe i deklarohet se ‘për ty vras Edi Ramën’. I keni parë të gjitha në PD. Grida meriton të konsiderohet ‘e adhurueshme’ prej disa liderëve dhe anëtarëve të tjerë, sa kohë që lideri Berisha e ka shpirtin në ajër. PD ka formën e turmës, jo të një grupimi politik legal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *