Të tre të arrestuarit posedonin 128 gram kokainë dhe 7.1 kilogramë hashash, sasi të cilat iu gjetën edhe nga kontrollet e policisë në banesat e tyre dhe në një apartament-magazinë në Patra.


U gjetën edhe katër peshore precize si dhe 9500 euro si dhe një veturë dhe dy motoçikleta të cilat u konfiskuan.

Një 22-vjeçar shqiptar pronar i një skare qendrore në Patras mësohet se është autori i organizatës kriminale. Ai së bashku me dy grekë përkatësisht 22 dhe 27 vjeç, akuzohen për trafik droge në Patras dhe janë dërguar në Prokurori, ndërsa ditën e hënë do të kërkojnë falje në hetues.

Vlen të theksohet se në lokalin që dyshohet se është në pronësi të organizatorit të dyshuar të organizatës kriminale, ndodhen edhe dy vëllezër të cilët së fundmi janë përfshirë në rrahjen e një kasapi që i kërkonte borxhet.